Svůj pokus dal i Bukarts, naopak Pacovský s Jarůškem v nájezdech selhali. Doma tak vyhráli potřetí v řadě a počtvrté z posledních pěti zápasů.

Jenže pro žlutomodré barvy to byly spíš hořké dva body. Mladá Boleslav totiž potřetí v zápase vyrovnala až v čase 56:17, když samostatný únik proměnil Dominik Pacovský.

„Byla tam ztráta puku ve středním pásmu. Tři minuty před koncem přece nemůže jít hráč sám na bránu," štvalo zlínského asistenta Juraje Juríka, jehož tým zůstává v tabulce dvanáctý se ztrátou čtyř bodů za desátým Třincem.

Přesto to nakonec přece jen mohla být tříbodová veselice, protože šestá Holíkova rána v zápase půl minuty před třetí sirénou jen cinkla o horní tyč. Naopak v prodloužení Zlín přežil přesilovku čtyři na tři za zdržování hry Žižky.

„Proto cítíme za zápasu pachuť. V přesilovkách jsme propadli a hokejový pánbůh nám v nájezdech ukázal, že nezapomíná," glosoval Marian Jelínek export jednoho bodu.

„Přijeli jsme si sem pro nějaký bod a ten vezeme. Nepodali jsme špatný výkon, bojovali jsme, byli jsme aktivní," našel Jelínek i pozitiva.

Ale ševci herně svého soka ještě převýšili a navázali na vydařené prosincové výkony. Na Ritticha vyslal 35 střel a proměnil dvě ze šesti jinak vesměs velmi slušně sehraných přesilovek.

Vytvořili si řadu šancí, ze kterých vyčnívají Holíkovy a Říčkovy tutovky a také Marunova šance bezprostředně před třetí trefou hostů. Na druhé straně se několikrát vyznamenal i gólman Štůrala, který čaroval lapačkou proti Pabiškovi a Jarůškovi.

Poprvé stadion explodoval už ve 3. minutě, když Matějíčkovu ránu dorazil Bukarts – 1:0. Následně ve 25. minutě se sotva Boleslav ubránila dalšímu tlaku, přišla Matějíčkova rána a Veselého teč a ševci vedli 2:1.

Ve 34. minutě to byl opět zlínský kapitán, který se prosadil důrazem podruhé a Zlín potřetí v zápase vedl.

„Bylo důležité, že jsme se vždy ujali vedení," oddechl si Jurík.

Jenže hosté dokázali třikrát reagovat. V 8. minutě Lenc vyslal do brejku Musila, který jen do dráhy kotouče a ten skončil za Štůralou. Ve 27. minutě si Klepiš počkal na odražený kotouč od zadního mantinelu a z velikého úhlu ho dopravil do sítě. Pak přišel osudové třetí vyrovnání Pacovského tři minuty před koncem.

„Ve třetí třetině jsme se zatáhli a nechali je tvořit. Až na jednu příležitost jsme si to pohlídali, ale tu naši hrubku potrestali," litoval Jurík.

Důrazný hokej plný osobních soubojů a střetů přinesl několik strkanic a šarvátek. První z nich vygradovala po zlínské trefě na 3:2, když Veselý šel mstít atak Kučného na Čachotského a strhla se mela. Podruhé pak v bitce složil k ledu Bárta Kubiše.

„Boleslav nám ale herním projevem dělala problémy. Chystali jsme se na jednoduchý hokej. Pořád hrozili a byla na nich vidět pohoda, protože jsou v tabulce výš, všiml si Jurík.

Už v pondělí zajíždějí hokejisté Zlína do Chomutova, kde se od 17.30 hodin pokusí přibrzdit rozjetého lídra kanadského bodování extraligy Romana Červenku.

PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Bukarts (P. Holík, Žižka), 25. O. Veselý (Matějíček, Roman Vlach), 34. O. Veselý, rozhodující sam. nájezd P. Holík – 8. Musil (Lenc), 27. Klepiš (Trončinský, Klimenta), 57. Pacovský (Bárta, Trončinský). Rozhodčí: R. Čech, Hejduk – Bryška, Lukš. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:0. Diváci: 6036.

Zlín: Štůrala – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Fořt, Roman Vlach, O. Veselý – Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Kubica, R. Hruška, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.