„Jsem přesvědčený, že nemůžeme být týmem bez ambicí. Nemůžeme si dávat vzdušné cíle, ale dobře začít a zvládnout základní část tak, abychom minimálně předkolo začínali doma. Tedy být do osmého místa," hlásí jednatel PSG Zlín Patrik Kamas, jehož klub v pátek proti Kometě Brno nastoupí do 49. sezony v nejvyšší soutěži v řadě.

Ševci navzdory nabídkám ze zahraničí i konkurenčních klubů udrželi klíčovou první formaci s Holíkem, Bukartsem a Říčkou a brankáře Kašíka. „To je podstatné, že jsme udrželi osu týmu. Navíc je i důležité, že pokračují v kariéře i zkušení hráči," pochvaloval si Kamas.

Navíc Zlín posílil o mistra světa a zkušeného obránce prověřeného bitvami KHL Miroslava Blaťáka, dalšího odchovance klubu a schopného střelce Antonína Honejska a v neposlední řadě duo Antonín Bořuta – Martin Podešva, které je se Znojmem úřadujícím vicemistrem EBEL.

„Tým neprošel radikální změnou, kostra týmu zůstala. Jsme rádi, že jsme hráče udrželi. Příchozí byli podle trenérských představ. Jsme rádi, že nám pomůžou," pochvaloval si kouč Rostislav Vlach.

Navíc v případě potřeby mají ševci v první lize k využití slušný počet hráčů. „V minulé sezoně jsme využívali střídavé starty, jsou takovou jistotou v případě zranění či ztráty formy. V Havířově je připravený Honza Maruna, který zde už vloni byl, a také Antonín Pechanec, což je také zajímavé jméno. Dále pak Dan Štumpf, který udělal pokrok. V Jihlavě je připravený Čachotský. Všichni jsou připravení na krátkou výpomoc," pochvaloval si Kamas.

Kouč Vlach bude dávat pravidelně příležitost i mládežnickým reprezentantům Jiřímu Karafiátovi, Petru Gagovi i čerstvě 17letému Filipu Chytilovi. „Výkonnostně jsou přibližně stejní. Bude záležet na momentální formě a sebedůvěře. Vyzkouší si extraligu poprvé, proto to bude i o psychice. Chceme je všechny tři vyzkoušet, jsou to největší adepti. Koho z nich nasadíme na Kometu, se rozhodneme až v závěru týdne," zůstal tajemný Vlach.