„Soupeř skvěle bruslil a vytvářel si i šance, které ovšem končily v rukou výborně chytajícího gólmana Zdeňka Černockého. Kluci však beze zbytku splnili předzápasovou taktiku. Je to opravdu parádní pocit zvednout tento pohár nad hlavu již potřetí v řadě,“ radoval se kapitán Napajedel David Černoch.

„Obhajoba byla těžší než loni, hlavně kvůli novému formátu soutěže. V závěru už to byl opravdu vabank. Bonus za vítězství v podobě soudku piva nám oslavy jistě zpříjemní. Navíc nejstarší člen týmu Petr Stuchlík vypsal další bonus – za výhru slíbil pět litrů dobré whisky, aby bylo pivo čím zapíjet,“ usmíval se s výhledem na týmovou zakončenou Černoch.

Březnici až do závěrečného zápasu vycházela sezona na výbornou. „Soupeř se na nás po taktické stránce skvěle připravil a vedoucí brankou se dostal na koně. Poté nás již k ničemu nepustil a ve druhé části prakticky rozhodl o osudu zápasu,“ litoval nejproduktivnější hráč Březnice Lubomír Kubiš.

,,Škoda že se nám nepodařilo duel alespoň zdramatizovat. Jinak to ale bylo opravdu důstojné finále, kde vyhrál lepší,“ sportovně přiznal březnický snajpr, kterého ale v superfinále hráči Napajedel ke gólovému zakončení nepustili.

V boji o třetí místo Vizovice udolaly otrokovický BUM (5:2).

„Je to paráda. Náš cíl bylo uhrát bednu a to se nakonec povedlo, proto třetí místo bereme všemi deseti,“ hýřil po velkém boji spokojeností kapitán Vizovic Marek Bělíček. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dlouho se hrálo velmi vyrovnaně. Teprve ve třetí třetině Vizovičtí rozhodli o svém triumfu dvěma slepenými góly.

„Dlouho to bylo vyrovnané a čekalo se, kdo dříve udělá chybu. Nám se naštěstí podařilo otevřít skóre a BUM tak byl nucený hru více otevřít, čehož se nám podařilo využít ke vstřelení dalších branek,“ oddechl si vizovický kapitán, který má již pro svůj tým naplánovánu oslavu třetího místa.

,,V červnu se společně potkáme někde u grilu a sezonu ještě zpětně zhodnotíme a předpokládám, že i náležitě zapijeme,“ má jasno Bělíček o společné akci týmu.

Výsledky finálového večera ZAMHL – superfinále: Březnice – SKA Napajedla 1:4 (Stuchlík, Stuchlík ml., Mozola, Huťka – Karafiát). O třetí místo: BUM Otrokovice – Vizovice 2:5 (Krajňanský, Kutěj po 2, Červenka – Sovadina, Kobzaň). O páté místo: ART Zlín – Sharks Malenovice 3:4 po s. n. (Zámečník, Chromčák, Kovařčík – Kovács, Klhůfek, Merta + rozh. Nájezd). O sedmé místo: PORR Napajedla – KWHC Zlín 3:7 (Otáhal 2, Sedláček – Fojtík 3, Ratajský 2, Váňa , Vajdák).

Konečné pořadí ZAMHL 2016/2017: 1. SKA Napajedla, 2. Březnice, 3. Vizovice, 4. BUM Otrokovice, 5. Sharks Malenovice, 6. ART Zlín, 7. KWHC Zlín, 8. PORR Napajedla, 9. Šneci Otrokovice, 10. Baťovka, 11. Rudí Kohouti.