V předehrávaném duelu 38. kola hokejové extraligy si slávisté své fanoušky znovu o trochu více naklonili, Zlín porazili 4:3 v prodloužení. „V první třetině jsme byli lepším týmem, ve druhé byla hra vyrovnaná a ve třetí nás Zlín přehrával,“ hodnotil po utkání slávistický kouč Vladimír Růžička.

Domácí chtěli prolomit nepříznivou bilanci šesti porážek v řadě a to se jím nakonec podařilo. Pořádně přitom ale potrápili snad každého svého fanouška. Vždyť v zápase třikrát vedli, třikrát také vedení téměř vzápětí ztratili. „Jsme ale rádi, že jsme nakonec dokázali zvítězit, i když jsme ztratili jeden bod,“ povídal útočník Roman Červenka.

Právě on, prozatím nejproduktivnější hráč letošního ročníku extraligy, který se po zranění zad vrátil do sestavy, byl včera nejsledovanějším mužem na ledě. Do zápasu vlétl jako tornádo, dral se do útoku „Trénuju už od pondělí, záda drží,“ hlásil mladý útočník, který si včera připsal tři body za nahrávku na první, třetí a vítězný slávistický gól v prodloužení.

„Bylo vidět, jak se s jeho návratem do sestavy tým pozvedl,“ prozrazoval Růžička.

Naopak do bojů tentokrát nezasáhl Vladimír Růžička mladší, který duel sledoval duel jen ze střídačky. Jeho otec a kouč už dříve přiznal. „Není teď v nejlepší formě.“

HC Slavia Praha – PSG Zlín 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0).

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) – 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik – Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.

Slavia: Slipčenko – Sloboda, Vašíček, Kadlec, Špelda, J. Drtina,Kolařík, Žižka – Kůrka, Červenka, Vondrka – Havel, Beránek, Tomica – T. Svoboda, Sklenář, Doležal – Holec. Trenéři: V. Růžička a Čelanský.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Balán, Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.