„Tento výsledek nic neřešil, i proto z toho tragédii neděláme. Ale po první třetině, kdy jsme vedli 2:0, jsem to nečekal,“ přiznal zlínský trenér Tomáš Sedláček.

Vítězové posledních tří ročníků sice ve zbytku času byli lepším týmem, ovšem Sparta využila z minima maximum.

„Rychlé vedení nás asi trošku uspokojilo, přestali jsme být důrazní, navíc kluci měli v hlavách, že mohou zopakovat pět let starý výsledek v podobě vyhrané základní části bez ztráty kytičky. Ale jak říká gólman Molek, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali,“ pousmál se zkušený trenér, který utkání už raději nerozpitvával, a současně věří, že si z něj hráči vezmou ponaučení.

Zlínští volejbalisté ve čtvrteční předehrávce 17. kola extraligy přehráli poslední Odolenu Vodu 3:0 na sety a upevnili si osmou pozici v tabulce.
Žádné komplikace. Fatra si poradila s poslední Odolenou Vodou

„Snad jsme dostali facku v pravý čas a k superfinále přistoupíme maximálně zodpovědně,“ burcuje.

Vzhledem k blížící se paralympiádě nyní všechny celky české soutěže už čeká jediné utkání o konečné umístění, které se odehraje na neutrálním ledě první únorovou sobotu v Brně.

„Je to rozhodnutí valné hromady, která hledala přijatelně vzdálené místo pro všechny s odpovídajícím zázemím. Výhodou je, že hotel pro vozíčkáře s odpovídající kapacitou je v blízkosti haly,“ upřesnil Sedláček, jehož výběr čeká repríza finále – s Pardubicemi.

„Nejvíce mě mrzí, že určitě nepřijede tolik fanoušků, jako kdybychom hráli doma. Určitě vypravíme autobus, ale prostředí nás čeká asi komornější,“ očekává trenér úřadujících šampionů.

Papírovými favority superfinále (od 17 hodin) jsou samozřejmě „lapáci“.

„Nejsem příznivcem série na jeden zápas, ale tuto situaci chápu. Šance jsou otevřené, třebaže asi větší kvalitu a formu máme my. Budeme bojovat a chtít potvrdit současnou dominanci,“ slíbil trenér Zlína Tomáš Sedláček.

Známý krajský fotbalový rozhodčí Josef Polaštík si o Vánocích připsal další velký úspěch, když společně s dalšími šesti horolezci zdolal slavný Mount Vinson. Ke zkompletování Koruny světa mu  schází jen zdolat Mount Everest.
Polaštík vystoupal na Mount Vinson. Kochal jsem se Antarktidou, říká