Půjde dozajista o zápasy, které velmi prověří sílu souboru Tomáše Sedláčka. Obzvláště v případě měření sil s Karlovými Vary o tom nemůže být pochyb, vždyť Žraloci obhajují zlaté medaile z uplynulé sezony. Letošní ročník para hokejové ligy zároveň přinese konfrontace se staronovými či novými soupeři. Do soutěže se vrací Motor, kdežto zcela novým klubem je Ostrava. Celkově tak bude ligu hrát osm týmů.

Zlínský celek bude v sezoně obhajovat bronzové medaile. Nutno říct, že k prvnímu dvojzápasu mohou Zlínští nastoupit s optimismem. Přípravný duel proti Olomouci totiž svěřenci Tomáše Sedláčka zvládli a zvítězili 5:2. „Zápas s Olomoucí byl před následující ligou dobrá příprava. Myslím, že to bylo dobré i pro nováčky, protože si zahráli všichni. Vyzkoušeli jsme si i sestavu, ve které bychom měli hrát během sezony," popisuje zkušený kapitán SHK LAPP ZLÍN Marian Ligda.

Slovenský reprezentační brankář Miroslav Pastucha posílil sledge hokejisty Zlína.
Přichází reprezentant! Sledge hokejisté Zlína získali brankáře Pastuchu

Poctivý dříč sezonu vyhlíží s velkým očekáváním a tuší výraznější konkurenci, která by soutěži měla prospět. „Osobně si myslím, že tahle sezona bude zajímavá. Přibyly nějaké nové týmy, což znamená více času stráveného cestováním a podobně. Zajímavá by sezona mohla být i v tom, že letos není olympiáda. Chlapci tedy budou mít víc času na ligu a možná i víc chutí zahrát si dobrý hokej," uvažuje jeden z lídrů LAPPu před zápasy se Spartou a Karlovými Vary.

Ligda si je dobře vědom zlínských ambicí. Zároveň však ví, že jejich naplnění je rok od roku složitější. Zlepšují se totiž i soupeři. „Jako každý rok má Zlín velké ambice. Nebude to ale snadné, protože liga šla hodně nahoru. Týmy jako Karlovy Vary, Sparta nebo Pardubice se zlepšují. Uvidíme, jak se s tím popasujeme my," praví Ligda.

K co nejlepšímu výsledku mohou zlínským bojovníkům pomoci fanoušci. „Přišli nás podpořit už proti Olomouci. Tímto bych je chtěl poprosit, aby nás podporovali dál. Kluky jejich přítomnost motivuje, je to větší zodpovědnost," dodává Marian Ligda.

Zápas 1. kola mezi SHK LAPP Zlín a Spartou Praha se hraje v sobotu 10. září na PSG aréně ve Zlíně, úvodní buly je v 15:30 hodin. 

Utkání 2. kola s Karlovými Vary poté napíše svůj příběh znovu ve zlínské PSG aréně, a to v neděli 11. září od 10:45 hodin. 

Autor: Jakub Kudláč