„ Ve Varech jsme rychle vedli 3:0 my, dnes zase soupeř. Těžko se vracelo do zápasu, Vary hrály to, co potřebovaly, je to kvalitní tým. Měli jsme střídání, kdy jsme dali tři tyčky, to jsou těžké momenty. V defenzivě jsme udělali chyby a i když ve třetí třetině už se hrálo jen u soupeře v pásmu, ztrátu jsme dohnat nedokázali. Vary zaslouženě vyhrály," uznal trenér domácích Tomáš Sedláček.

Ani jeden z celků do utkání nenastoupil v plné síle. Hostům scházela například německá střela Rennhack, Zlín zase do duelu vyrukoval bez zraněného kapitána Ligdy a mimo sestavu zůstal obránce Julina, jenž v soutěžním utkání absentoval po sedmi letech.

Hlavní kouč Beranů Luboš Jenáček po Pardubicích nebyl spokojený s přesilovými hrami.
Druhý gól byl zlomový, posteskl si Jenáček. Promluvil o Flynnovi či posilách

Žraloci v úvodu utkání svého soupeře výrazně předčili pohybem a navíc se jim hned z první akce povedlo skórovat. Již po 80 vteřinách hry se dostal před Matouška Veselý a započal svůj úspěšný večer střelou pod horní tyč.

V 7. minutě mohli Zlínští hned několikrát vyrovnat. V jednom jediném střídání však nastřelili třikrát tyč! Dvakrát zásluhou Joppy a jednou po střele Zdražila. A tak se zase radoval soupeř: v 11. a 12. minutě dvakrát skóroval Geier a po první třetině byl stav hrozivý - 0:3.

Ještě hůř bylo po pauze. Ihned po ní sice snížil z dorážky Dávid Korman, pak ale znovu dvakrát udeřily Vary a po trefách Sedláčka a Veselého vedly již 5:1.

Pavel Sedláček (modrý dres).
Sedláček: Druhá třetina nám vůbec nevyšla. Rád by navázal na Spartu

Na pátou branku Žraloků sice hned reagoval Martin Joppa, jenže zlínské dobývání ve zbytku utkání bylo marné. Naději na drama ještě vykřesal rychlým objetím branky ve 37. minutě Zdeněk Hábl, na víc už se ale Moravané nezmohli.

Ničemu nepomohlo ani závěrečné power-play, při kterém pouze mladík Veselý korunoval svůj hattrick.

Boj o dvě finálové příčky se tak velmi dramaticky zamotal, první Zlín má 18 bodů, Vary jsou o bod zpět a třetí Havířov má ztrátu na čelo tři body. Všechny tři týmy mají dvě utkání do konce základní části. Tu Zlín zakončí 8. ledna právě na ledě Havířova, zatím v neurčitém termínu ještě čeká Lappáky domácí dohrávka se Spartou.