Vedení klubu se bude se současnou nepříznivou situací zabývat. Příznivce o tom informovalo na webu.

„Sledge hokejový klub LAPP ZLÍN vnímá neuspokojivé výsledky mužstva, které se nachází na sedmé, to jest předposlední příčce tabulky. Zlínský celek z deseti odehraných zápasů posbíral jen osm bodů, přičemž dvakrát vyhrál za tři body a dvakrát prohrál v samostatných nájezdech. V ne každé sezoně se vše vydaří a je po ruce ono potřebné sportovní štěstí, včetně zdravých hráčů. I tak ale klub dává sponzorům, fanouškům a dalším příznivcům najevo, že aktuální výsledková situace není vedení, hráčům ani realizačnímu týmu lhostejná a všichni intenzivně pracují na řešení nastalé situace. Děkujeme za podporu!" stojí v prohlášení na webu.

Poslední zápas před téměř dvouměsíční reprezentačně-vánoční přestávkou sehráli zlínští sledge hokejisté proti Karlovým Varům.

V repríze jarního finále byli opět úspěšnější Žraloci, kteří ve Lhotě u Vsetína, kde se utkání hrálo, vyhráli 8:4. Zlín sice v závěru druhé třetiny povedenou pasáží vyrovnal na 4:4, ve třetím dějství ale soupeř vyjádřil svou herní převahu dalšími čtyřmi góly a vidina "azylového překvapení" byla fuč.

Otrokovičtí florbalisté ve 14. kole první ligy doma prohráli s Kladnem.
Panteři odmítli posun do čela první ligy. Po dvou porážkách jsou třetí

„Vary mají obrovskou kvalitu, v jejich týmu je několik reprezentantů, což bylo vidět i tentokrát. Jsou velmi dobře fyzicky i individuálně připravení. My jsme to dokázali dvě třetiny nějakým způsobem eliminovat, v té třetí nám bohužel došly síly. Kluci si za výkon zaslouží poděkování. Nic nevypustili a hráli velice dobře. Toho si vážím," hodnotil zápas trenér SHK LAPP ZLÍN Tomáš Sedláček.

Závěrem vyzdvihl přístup Pavla Juliny, který si v zápase se Spartou roztrhl bradu, v neděli se ale obětoval a nastoupil.

„Doktor mu ji zašil dvanácti stehy a on se do zápasu vrátil. Nastoupil i proti Karlovým Varům, přičemž týmu to obrovsky pomohlo. Je to srdcař jak má být," vyzdvihl Sedláček.

Sobotní utkání sousedů v tabulce nabídlo vyrovnaný a dramatický průběh. Zlínští, kteří se museli proti Spartě obejít bez zdravotně indisponovaných útočníků Joppy s Kormanem, sice zprvu vedli, necelých pět minut před koncem však prohrávali 1:3. I tak ale dvěma slepenými góly duel poslali do nájezdů, kde podobně jako v zářijovém klání v hlavním městě na svého soka nestačili. Stejný obrat jako minulý víkend proti Olomouci tak k vítězství nedotáhli.

Moravané prohráli v 9. kole 3:4 v samostatných nájezdech a nevyužili tak možnost posunout se z předposlední příčky.

9. kolo: ZLÍN - SPARTA 3:4 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Hábl Zd. (Ligda), 42. Julina (Hábl Zd.), 43. Hábl Zd. (Ferenčík) - 6. Krupička Zd. (M. Novotný), 40. M. Novotný (Bečvář), 41. Krupička Zd. (M. Novotný), rozh. náj. Kapko. Rozhodčí: Wesley, Šiška. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 27:14. Vyhraná vhazování: 23:10. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.ZLÍN - KARLOVY VARY 4:8 (1:2, 3:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 14. Ferenčík (Hábl Ligda), 17. Hábl (Ligda, Julina), 29. Hábl, 30. Julina (Hábl, Ligda) - 2. Wágner (Veselý), 13. Geier (Veselý), 26. Wágner (Zelinka), 28. Geier (Veselý, Zelinka), 37. Geier (Veselý), 37. Veselý (Zelinka), 43. Karafiát (Michalčín, Wágner), 45. Michalčín (Haas, Veselý). Rozhodčí: Michal Škrobák, Jan Vaněk. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 9:28. Vyhraná vhazování: 19:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:8.