„Byla to jiná základní část, složitější,“ přiznal kouč Lappu Tomáš Sedláček, ovšem velkou hlavu si ze čtvrté příčky po základní části, poslední postupové pro semifinále play-off, si nedělá.

„Sezona byla složitější i kvůli problémům se sestavou, především pro zápasy na ledě soupeřů,“ označil za klíčové. „I proto se nám některé zápasy nepovedly, jak jsme si představovali.“

Toto je však minulost a všichni ve Zlíně věří, že na rozhodující boje jsou připravení.

„Nyní již jsme kompletní a tak by tomu mělo být i v dalších bojích,“ má radost Sedláček. „Každopádně je v silách tohoto týmu získat šestý titul vřadě.“

Růst formy potvrdili Zlínští již o víkendu, když v závěrečných duelech základní části nejprve porazili do té doby lídra z Pardubic (6:3) a poté v přímém souboji o čtvrté místo i Olomouc (5:1).

„Hrát s nožem na krku nikdy není příjemné a kluci to zvládli, třebaže jsme rychle prohrávali. Pokud je tým kompletní, je dost silný, aby rozhodující boje zvládl,“ burcuje kabinu zkušený trenér.

Ze které příčky Lapp postoupil do bojů o medaile neřeší. Už totiž zažili, když základní část vyhrál a nakonec skončil bez medaile. „Zápasy play-off jsou zcela něco jiného. V každém zápase bude soupeř papírovým favoritem. Ale týmy jsou vyrovnané, nikdo nemá nic jistého,“ uklidňuje sebe i fanoušky Sedláček.

Semifinálová série Zlín s vítěznou Studénkou hraná na dvě vítězství startuje příští víkend v Baťově městě. Odveta či odvety jsou na programu v polovině února na ledě soupeře.

„Kde to bude, ještě nevíme, Studénka hrává v Havířově, ale i Ostravě. Popravdě nám je to jedno,“ mávl rukou trenér mistra uplynulých pěti sezon.

„Čeká nás velmi silný soupeř s ruskými hráči, kteří mají mnohonásobně více natrénováno. Ale my se jich nebojíme. Letos nás sice porazili, ale my je ve stejné sestavě přetlačili loni. Čekám vyrovnanou sérii, kde budou rozhodovat maličkosti. Už se těším,“ dodal Tomáš Sedláček.

Sledge hokejisté Lapp Zlín (v černém) otočili finálovou sérii para ligy, když o víkendu porazili Studénku dvakrát 5:0 . Svěřenci trenéra Tomáše Sedláčka dosáhli na pátý český titul v řadě, celkově šestý.
Poslední titul byl výjimečný, přiznal kapitán sledge hokejistů Marian Ligda

ZLÍN – PARDUBICE 6:3 (4:0, 2:2, 0:1). Branky a nahrávky: 5. Z. Hábl (D. Hábl), 8. Joppa (Ligda, Z. Hábl), 9. Joppa (Ligda), 15. Joppa, 20. Ligda (Turic), 23. Ligda (Joppa, Turic) – 21. Kubeš (Doležal), 26. Kubeš (Michalec, Doležal), 43. Kubeš (Michalec).

ZLÍN – OLOMOUC 5:1 (0:1, 2:0, 3:0). Branky a nahrávky: 22. Korman (Joppa, D. Hábl), 25. Julina (Z. Hábl, Joppa), 32. Korman (Joppa, Z. Hábl), 33. Z. Hábl (Korman), 45. Julina (Ligda) – 4. Palát (Kardoš). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 100. Sestava Zlína: Matoušek – Julina, Z. Hábl, Ferenčík – Joppa, Ligda, Turic – Korman, D. Hábl, Mach.

Konečné pořadí po základní části: 1. Studénka 48:26 21 bodů, 2. Pardubice 33:35 18, 3. K. Vary 27:31 16, 4. Lapp Zlín 36:26 15, 6. Olomouc 21:35 11, 6. Sparta Praha 12:24.