Série hraná na dva vítězné zápasy pokračuje v sobotu 16. března v Ostravě, hraje se od 16:40 hodin. Třetí případný rozhodující duel se hraje na stejném místě o den později.

Stejně jako v základní části měli Zlínští proti Ostravě značnou převahu, jenže ta svým klasickým (a úspěšným) stylem na brejky vedla po první třetině 2:0, když dvakrát uspěl střelou ze střední vzdálenosti kapitán hostí Václav Hečko.

Do druhé třetiny domácí nastoupili se změnou v brankovišti, Molka vystřídal Miroslav Pastucha. Slovenský gólman ve zbytku duelu už nepustil za svá záda žádný puk a Ševci duel otočili (mimochodem, Pastucha má v play-out skvělou bilanci 94% úspěšnost zásahů).

Volíme nejpopulárnějšího trenéra amatérské kopané v kraji.
FINÁLE! Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Nejprve hned v první minutě prostředního dějství po nahrávce Kormana pálil do prázdné branky Zdeněk Hábl.

Další góly padaly až ve třetí třetině. Ve 32. minutě uspěl ránou z úhlu Pavel Julina, načež o čtyři minuty později Kormanovu pobídku na teč skvěle usměrnil Róbert Turic.

V závěru duelu už měli Ševci zápas pod kontrolou, soupeře nepustili ani do závěrečného power-play a navíc sami vteřinu před koncem ještě navýšili vedení, když Hábl předložil puk na hranici brankoviště, odkud podruhé v utkání skóroval Róbert Turic.

Zlínští sledge hokejisté se tak rozloučili s domácím publikem vítězstvím a pevně věří, že za týden naváží na výkon (a hlavně výsledek) z tohoto utkání.

O 5. místo: Zlín - Ostrava 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Z. Hábl (Korman), 32. Julina (Z. Hábl, Korman,), 36. Turic (Korman, Z. Hábl), 45. Turic (Z. Hábl) - 4. Hečko, 15. Hečko (Bařák). Rozhodčí: Wesley – Blažek, Šiška. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 31:9. Vhazování: 18:11. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Zlín: Molek (od 15. min. Pastucha) - Julina, Ferenčík, Z. Hábl - Turic. Korman, Máca, Zdražil.
Ostrava: Kudela M. - Smolka, Kudela V. Handl Vrubel - Hečko, Palát, Gotthardt, Puchein, Bařák, Němec.

Autor: Jakub Kudláč