O den později pak bude stejného soupeře hostit Zlín doma ve své CCM aréně, a to s úvodním buly v jedenáct hodin.

Zlínští věří, že jim moravské souboje přinesou odrazový můstek od zatím ne úplně povedených výkonů. Ze šesti duelů vyhráli hráči z Baťova města jen jednou a se čtyřmi body jsou předposlední.

Oproti tomu Hanáci se s devíti body drží na čtvrté příčce zaručující postup do play off. V dosavadní části sezony mají poloviční úspěšnost, když tři body brali proti Spartě, Českým Budějovicím a naposledy Ostravě.

Kohouti z Olomouce se poslední dobou tradičně mohou opřít v ofenzivě o dva třiadvacetileté hráče. Kapitán Radek Jedlička i jeho stejně mladý parťák Mikuš, mimochodem oba zdraví borci, dávají svému týmu elán. K tomu všemu se umí dobře prosadit i slovenská střela Miloš Večerek.

Dres Hanáků obléká také ex-zlínský Michal Hlinka či další reprezentanti Slovenska, kteří nedávno dokázali postoupit zpět do elitní kategorie mistrovství světa. Zkušenosti pak rozdává před sezonou z Pardubic příchozí Tomáš Kvoch. Branku poté střeží mrštný Michal Černoch.

Hokejové derby mezi HC Zubr Přerov a LHK Jestřábi Prostějov 30. listopadu 2022 v Přerově. Roman Vlach
Berany Zlín opouští zkušený Vlach, zamířil k rivalovi do Přerova

Olomoučtí para hokejisté již delší dobu naráží na limit jedné ledové plochy ve stotisícovém městě, a tak utkání se Zlínem budou nuceni sehrát v azylu - a to ve Valašském Meziříčí. Pro návštěvníky platí jedna rada: dobře se obléct. Zvěsti říkají, že zde chodí i tučňáci v kabátu…

V neděli od 11:00 se pak Kohouti představí na zlínské půdě.

Oba celky se v loňské sezoně setkaly nebývale často, hned pětkrát. Poprvé to bylo v přípravném duelu, kde vyhrál Zlín 5:2. V základní části pak oba celky měly shodnou bilanci: Doma vyhráli Hanáci 3:1, LAPP na svém ledě pak 4:2. Vše vyvrcholilo soubojem v semifinálové sérii, kde Zlínští po jasných výhrách 6:1 a 9:4 ovládli sérii 2:0 na zápasy.

Celkově mezi sebou odehrály tyto týmy 40 duelů, rovných třicet z nich ovládl Zlín. Ten společně s Olomoucí jsou také dva kluby, které ještě společně s Kolínem v sezoně 2002/2003 sehrály společně Český pohár - předchůdce ligové soutěže.

Autor: Jakub Kudláč