„Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli omluvila ruská výprava, vítěz uplynulých ročníků, má letos šanci na zlato všech šest zúčastněných výběrů. Nechci mluvit o zlatu, ale i my se pokusíme konečně navázat na úvodní dva ročníky, kdy Zlín vybojoval bronz. Medaile by byla skvělá,“ potvrdil Pavel Sedláček, kouč Lapp Zlín, který nyní načíná svou jubilejní 20. sezonu.

Stejné chutě a odhodlání má i reprezentační útočník Zdeněk Hábl, jenž poprvé za posledních osm let neponese na svých prsou kapitánské céčko. V této zodpovědné funkci jej nahradí parťák Marián Ligda. „Mám už nějaké roky a již necítím, že bych byl taková morální podpora, jak se sluší. Popravdě se již těším na svůj předzápasový klid,“ komentoval změnu Hábl.

Turnaje, který je nově i Memoriálem Jaroslava Knedly, tedy prvního brankáře zlínských sledgehokejistů, který náhle zemřel v roce 2008, se zúčastní vedle pořádajícího Zlína dalších pět celků ze Švédska, Norska, Rakouska, Itálie a Německa. Hraje se netradičně jen 2x 15 minut, jen duel o bronz a finále se bude hrát klasických 3 x 15 minut. Vstup na všechny zápasy je zdarma.

Třebaže zlínský tým sbírá zlaté medaile jako na běžícím páse, čtyřikrát v řadě nyní vyhrál Českou ligu, na nejlepším klubovém turnaji v Evropě, na domácím LAPP Cupu, to ale nějak nejde. I proto si pro nadcházející dny obstaral posily z české reprezentace – Michala Geiera z Karlových Varů, Pavla Kubeše a Pavla Doležala z Pardubic a Jana Zapletala ze Sparty Praha.

„Všichni patří k osobnostem českého sledgehokeje. Hodně si slibujeme zejména od Geiera. Je to velmi kvalitní útočník, rychlík s výbornou střelou, snad se ho podaří zapracovat do týmu tak, aby byl dosti užitečný,“ věří Sedláček, který ale současně bude postrádat hned dva kmenové hráče Zlína. „Reprezentanti Zdeněk Šafránek je zraněný a David Palát se omluvil. Přesto věřím, že budeme silní,“ dodal trenér zlínských sledgehokejistů.

Program zápasů Lapp Zlín

Čtvrtek: Weserstars Bremen (10.25), FIFH Malmö (14:40). Pátek: Vålerenga (9.25), Vídeň (13.40), South Tyrol Eagles (16.30). V sobotu od 8 do 12 hodin jsou na programu boje o konečné umístění, finále je na programu v 11.30.