„Je teprve začátek sezony, ale snažíme si vyhovět. Snažíme se hledat, rozdávat si rychle puky od sebe. A hrát jednoduše. A když je možnost, tak napadat," vysvětluje Sýkora, který ke dvěma gólům přidal dvě asistence.

Dvakrát se střelecky prosadil také Kubiš, který má přitom ve formaci defenzivní úkoly. „Pavel je chalan, který dělá černou práci. Prohodili jsme si to, hraje víc dozadu než já. Zatím mu to vychází." komentoval spolupráci Cibák. „Snažím se kluky podporovat v útoku a vyhovět jim," poznamenal Kubiš. „Jsme na takové úrovni, že je jedno, kdo z nás vzadu brání a kdo útočí," myslí si Sýkora.

Po odehraných šesti zápasech lze těžko předpovídat, zda má tohle složení budoucnost. Zřejmě nejslavnější slovenské duo Pucher–Uram v extralize řádilo v minulosti ve Znojmě. Ve Zlíně se spolupráce zatím vyvíjí. „Vypadají slušně. Jejich výkony mají vzestupnou tendenci. Snad to bude takhle pokračovat," přeje si kouč Rostislav Vlach.

Fakta, tedy především góly i další čísla hovoří v jejich prospěch. „Pořád jsme na začátku sezony. Z prvních šesti zápasů se nedá říct, jestli jsme si sedli. Ale zatím to jakžtakž funguje," podotkl Kubiš, který třeba v nedělním zápase v Karlových Varech krásně nabil na vítězný gól Cibákovi.

„Pavel je pracovitý chlap a mně se s takovými typy hraje dobře. S Tomem jsme hráli celou přípravu. Máme za sebou nějakých patnáct dvacet zápasů, zjišťujeme, že je to lepší," přiznává Cibák.

A to prosím pěkně zatím nehrají ani přesilovky. Zatím se sešli na ledě při jediné. Přesto právě Sýkora se prosadil v početní výhodě, ve které dal svůj premiérový gól v Třinci. „Neměli jsme nic nacvičené. Poté už jsme se na ni nedostali. Je to věc trenérů," ví Sýkora. „Trenér věří přesilovkovým lajnám. Až jim to začne fungovat, bude to jen dobře," doufá Kubiš, který v minulosti spolupracoval i s Čajánkem či Leškou.

Vždy to však bylo provizorní řešení. Jenže po jejich odchodu Kubiš opět nastupuje v elitní formaci. „Každý z nich je jiný. Lešoun to hrál hlavou, Čája byl bojovník a zároveň hravý typ. Cibo má podobné zkušenosti. Radí nám stejně jako Čája. Říká nám, jak si to představuje. Každý z nich má vůdčí roli, takže já se snažím naslouchat a vyhovět," popisuje Kubiš novou spolupráci s vítězem Stanley Cupu z roku 2004 s Tampou Bay.

Slovenské duo se zná zase z minulosti, když ještě ve Zlíně nebyli. Vždyť Cibáka, který pochází z Liptovského Mikuláše, a Sýkoru, jenž vyrůstal v Banské Bystrici, dělí pouze Nízké Tatry a asi hodina cesty autem. „Jsme z jednoho kraje. Jsme si blízcí. Pocházíme oba ze skromných poměrů. Vážím si toho, že i když je starší, má takový přístup. Nedává znát na sobě, že má toho tolik za sebou. Už jsem hrál i s hráči, kteří toho neodehráli tolik co on, a dávali to pocítit. Pokora z něj vychází," pochvaluje si 25letý Sýkora.

Ostatně, stejně jako on, i jeho o deset let starší parťák si v Baťově městě poměrně rychle zvykl. „Lidsky jsem si sedl se všemi. Kluci jsou tady všichni v pohodě. Jsme profesionálové. Na ledě nemusíte být nejlepší kamarádi, ale musíte umět spolupracovat," myslí si Cibák.

Přestože slovenština v kabině Zlína zní častěji než v posledních letech bylo zvykem, podle Sýkory to na jeho adaptaci nemělo zásadní vliv. „Jsem tady půl roku a musím říct, že lidé tady mají blíž ke Slovákům. Mně to vyhovuje. Mám rád srdečné lidi. Ani zde kluci zatím nedávají nic pocítit. S Martinem jsme povahy, že nemáme problém vyjít s každým," culil se Sýkora.

Potvrdí svoju súhru aj dnes od 17.30 hodin s Vítkovicemi?