„Když už jsme se dostali tak daleko, chtěli jsme vyhrát,“ říkal po utkání útočník první formace pražského celku Martin Ručinský.

Jeho útok rozhodnul semifinále proti Ústí nad Labem. A byl vidět i ve finále.

I když první finálový gól „přenechal“ na navrátilci do sestavy Tomáši Netíkovi.

Ten využil přesilovku v desáté minutě první třetiny. Po přiťuknutí Petra Tona se z mezikruží trefil přesně do růžku zlínské branky.

Ale i „ševci“ byli vidět.

Asi největší šanci na srovnání skóre měli na začátku třetí třetiny, kdy hráli přes minutu přesilovku pěti proti třem. Domácí ale při střelách Michala Důrase a Martina Hamrlíka podržel gólman Jan Chábera.

Přišel proto trest.

V šesté minutě třetí třetiny se dostala dvojice Hlinka – Ručinský do brejku proti jednomu zlínskému obránci. Ručinský se po ideální přihrávce nemýlil.

Zlín se ale nevzdal. Ránu Ivana Rachůnka zastavila až síťka holešovického klu­bu.

Na nic víc už ale moravskému celku nezbyly síly. Možná i kvůli náročnému týdnu, ve kterém Zlín během čtyř dnů odehrál tři zápasy.

„Bylo to naše poslední utkání před startem extraligy. Takže jsme ho braly i jako generálku na soutěžní zápas,“ uvedl po utkání kouč „ševců“ Zdeněk Venera.

Sparta se raduje z vítězství v letním Tipsport Hockey Cupu vůbec poprvé. Loni titul letního krále vybojovala Kometa Brno, před dvěma lety se radovaly Pardubice.

Sparta – Zlín 2:1

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1

muž zápasu: Chábera

Sparta: Chábera – Černošek, Vykoukal, Gulaši, Macholda, Mrázek, Hanzlík, Hudec – Ručinský, Hlinka, Výborný – Hromas, Broš, Kratěna – Ton, Langhammer, Netík – Látal, Hrdel, Koreis – Tůma. Trenér: Hynek

Zlín: Sedláček – Bořuta, Hamrlík, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka – Záhorovský, Leška, Rachůnek – Důras, Kollár, Köhler – Kubiš, Vlach, Sivák – Ondráček, Balán, Čech. Trenér: Venera.

Branky a nahrávky: 10. Netík (Ton, Langhammer), 46. Ručinský (Hlinka, Černošek) – 49. Rachůnek (M. Hamrlík). Vyloučení: 9:6. Köhler 10 min.Využití: 1:0. Diváci: 2 500.