Sedmadvacetiletý gólman se po osmi odchytaných sezonách v extralize dostal do pozice zkušenějšího, který má pomáhat mladším.

„Snažím se. Myslím, že je to v pohodě. Určitě tam nějaký souboj mezi námi je, člověk chce vždycky chytat. Je mezi námi zdravá rivalita,“ přiznal Kašík.

„Nemyslím si ale, že by byli nezkušení. Oba jsou to dva skvělí gólmani. Naopak mi tlačí na záda. Na trénincích chytají skvěle,“ pochválil své mladší parťáky Kašík.

Upřímně, byl to však od něj spíš zdvořilostní kompliment. Huf odchytal pouze jeden zápas, Kořének plnil v jednom utkání pozici náhradníka. Vykat si od nich ale nenechá.

„Neblázněme, jsem kluk jako oni. Mentálně jsem se zastavil někdy v devatenácti letech. Jsem furt děcko, s nimi si rozumím,“ smála se od ucha k uchu dobře naladěná zlínská jednička, která si vybavila i své začátky.

„Byl jsem asi trochu drzejší, když nad tím přemýšlím,“ chechtal se Kašík.

„A hlavně sebevědomý. Nechtěl bych to moc srovnávat, ale určitě jsem si na své začátky vzpomněl. Člověk potřebuje štěstí i trochu toho umu,“ dodal už vážněji Kašík celý natěšený na páteční start extraligy od 17.30 hodin v Karlových Varech.

„Cítím se perfektně. V tuto chvíli jsem zdravý a nachystaný. Uvidíme, jak to bude vypadat v pátek,“ poznamenal s velkým očekáváním rodák ze Zlína-Malenovic.

Společně se svým věrným trenérem brankářů Richardem Hrazdirou v létě žádné převratné novinky nevymýšleli.

„Dal jsem si víc volna, abych si od hokeje odpočinul. Nabral síly, energii a chuť, byl svěží, natěšený a byl plný radosti do hokeje,“ poznamenal Kašík.

Po loňské turbulentní sezoně, kterou začal v Chabarovsku a přes Kometu Brno se ve druhé polovině ročníku vrátil zpět domů do Zlína, má opět nejvyšší ambice.

„Na klubové cíle jsou tady trenéři a manažeři. I já mám své cíle a mohu říct, že je mám nejvyšší. Ale ty jsem nikdy neříkal nahlas, mám je napsané na papíře. Cíle by se měly plnit, ne o nich mluvit,“ má jasno Kašík, jehož čeká další souboj s legendami.

Kromě Tomáše Plekance z Komety Brno bude odolávat i nájezdům kladenského majitele, fenomenální osmašedesátky Jaromíra Jágra.

„To je jediná věc, na kterou se popravdě netěším. Doufám, že pro něj bude Zlín daleko a bude hrát jen doma. Ale to říkám z legrace,“ pousmál se Kašík.

„Mám k němu obrovský respekt, přeji mu hodně zdraví a ať se mu daří. Je to pan hokejista, góly pořád umí dávat. Asi bych těžko kousal, kdybych od Jardy inkasoval,“ přiznal Kašík, který je také pravidelným divákem prvoligových fotbalistů.

Jenže na nedělní duel s pražskou Spartou se nedostane. Tou dobou se totiž bude připravovat na domácí bitvu s Vítkovicemi.

„Říkal jsem, že máme dva zkušené gólmany, takže se uvidíme na fotbale,“ slíbil novinářům Kašík na oko.

„Ne to je sranda. Klukům fandím, držím jim palce. Doufám, že se Spartou udělají minimálně tři body,“ vzkázal Kašík na Letnou.