Nestal se z vás už spíš funkcionář?
Doufám, že ne. Dál jsem pracoval pro český svaz ledního hokeje jako regionální trenér, občas jsem se i s kluky objevil na ledě. A ještě před dvěma lety jsem končil jako asistent u sedmnáctky národního týmu. Víc se cítím trenérem než úředníkem.

Takže už vás to táhlo zpět na střídačku?
Když se dělaly změny trenérů a Rosťa (Vlach) byl odvolaný, byl požadavek nástupce Roberta Svobody, abychom na střídačce byli ve třech. Tehdy to nešlo, protože jsem musel zůstat nahoře kvůli manažerským věcem. Dnes tomu již situace nahrála a vrátili jsme se k modelu, který již mohl dávno být.
A za druhé jsem na každém zápase stejně byl a support jsem klukům na střídačce dělal na tribuně. Možná to i tak zůstane ve stejném duchu s tím rozdílem, že se připojím i na ledě. Budu tam v pozici konzultanta. A bude na Robertovi Svobodovi záležet, jak mě bude chtít využívat. Jestli mě bude chtít na střídačce a informace o soupeři měl aktuální, nebo až po třetině a budu informace sbírat z nadhledu. Neměňme, co funguje, jen jsme práci chtěli doplnit a posunout o něco dál.

Dnes je ostatně i moderní trend, že na střídačce stojí tři a více trenérů. Byl to i tento důvod?
Je to o tom, že víc lidí víc vidí. Samozřejmě rozhodující slovo má kouč, který má mít k dispozici co nejvíc informací od svých trenérů. Nebudu do toho vstupovat svým stylem, spíš budu jen sbírat postřehy o soupeřích a jako podpora současného kouče Roberta Svobody.

Zvažovali jste to dlouho, nebo to bylo okamžité rozhodnutí?
Ono to bylo tak, že stejně jsem Robertovi informace už vloni předával. Když nastoupil, od té doby jsem jezdil na každé utkání. Proto je to nyní spíš oficiální pojmenování mé dosavadní práce. Může se stát, že mě Robert bude potřebovat na střídačce. A měl by tam člověk být napsaný aby střídačka byla oficiální a ne že tam někdo jen tak přišel.

Byl jste jediným adeptem?
To nevím. Takhle jsme se ale všichni domluvili, že chceme jít touto cestou. Nebyly tam asi varianty, že bychom přibírali nového trenéra, když už jsem Robertovi takhle vypomáhal.

Rozhodli jste se takhle i z toho důvodu, že Martin Hamrlík má zdravotní potíže s koleny a ne pokaždé byl v minulé sezoně na ledě?
Může to být i takhle dané. Ale nechtěl bych to spojovat se zdravotním stavem Martina Hamrlíka. Protože to nebylo rozhodující. Byl bych nerad, kdyby se to s ním nějak spojovalo. Robert je kouč a Larry je právoplatný asistent. Ale může se stát, že si role vyměníme do jiné pozice. Larry může říct, že zápas nebo modelový trénink chce sledovat z tribuny a pozorovat různé detaily. Jsem podpora pro oba trenéry, aby na některé věci měli víc času a větší odstup.

Potvrdíte nějaké další změny v kádru a odchody, s kým jste se nedohodli na nové smlouvě?
Samozřejmě hráče máme vytipované. Jednáme se zástupci hráčů, kteří v dnešní době nehrají v extralize. Do 1. května nemůžeme s hráči z extraligy jednat. Rádi bychom přivedli hráče podobně, jako přicházel Ralfs Freibergs na tri out. Vytipovali jsme si je v průběhu loňské sezony. Některé z nich možná uvidíme na mistrovství světa dospělých. Pokud se to podaří a dotáhnou se jednání do konce, kádr bude opět konkurenceschopný.

Kteří hráči ze stávajícího kádru jsou tedy na odchodu?
Uzavřeli jsme dlouhá jednání s Davidem Šťastným. Řekli jsme si, že v jednáních nebudeme dál pokračovat. David řekl, že se chce soustředit na své další angažmá, které řeší. Cítí potřebu změny klubu a chce se v kariéře posunout dál. Jestli to bude v extralize, nebo v zahraničí, se uvidí. V případě Robertse Bukartse je vše všeobecně známé. Pokud jde o Libora Kašíka, s ním jsme v kontaktu. Měli bychom nastavit nějaký režim přípravy. Řekl, že jeho prioritou je zahraniční angažmá. Ale bude dál součástí týmu, dokud mu zahraniční angažmá nevyjde.

Umíte si reálně představit, že by zůstal a vytvořil by dvojici s Jakubem Sedláčkem?
Dokážu si to představit. To jsou příjemné starosti mít dva tak kvalitní brankáře.

Rozumím, ale může si klub po finanční stránce oba dovolit?
Nevím, jestli by to byl problém. Máme ale možnost operativně zareagovat a domluvit se na nějakém režimu.

V případě Pavla Klhůfka jste se nedomluvili?
Měl u nás opci a rozhodli jsme se ji neuplatnit. Rozhodli jsme se jít jinou cestou. Pavel od nás dostal svolení, že může začít vyjednávat s jiným celkem v rámci extraligy. Uvidíme, kde nakonec zakotví. Pavel nebyl naším hráčem, ale Slavie Praha, a museli bychom platit i další peníze za hostování. Beky máme kompletně pod smlouvami. V jejich případě se nezměnilo nic. V útoku se trenéři rozhodli nepokračovat ve spolupráci s Radoslavem Illem. Ze současných opor jsou na odchodu Roberts Bukarts a David Šťastný.