„Bude mít na starost, co mu řeknu. Ale není to podřízený, ale kolega,“ rozesmál se kouč Robert Svoboda. „Je to o tom, co si Robert řekne,“ ví Šolc, který jezdil a vypomáhal na zápasech na ledě soupeřů už vloni.

„Jeho asistence při zápasech bude velmi podobná. Zároveň se bude účastnit tréninků na ledě. Samozřejmě si vše rozdělíme. Je to příjemnější, protože je nás na to víc,“ podotkl Svoboda.

Nyní je Šolcova pozice asistenta pouze oficiální i na papírech. Rozšířil tak trenérský štáb, kde už figuruje první asistent Martin Hamrlík s trenérem brankářů Richardem Hrazdirou. „Budu buď na střídačce, nebo v hledišti. Aby měli trenéři přehled a informace o tom, jak k zápasu přistupuje soupeř, aby mohli co nejrychleji reagovat na případné změny v zápase,“ vysvětlil Šolc svůj přínos.

Zároveň se dál podílí i na chodu klubu, který po odchodu Aukra dál hledá generálního partnera. „Zatím jednání probíhají, pokud se něco udá, brzy vás budeme informovat,“ vzkázal neurčitě Šolc.

Včera měl na ledě kádr sedmadvaceti hráčů, nyní není pravděpodobné, že by další hráči přišli. „Dá se říct, že už hráči budou jen ubývat. Umíme si s tím poradit. Nyní máme pět formací, v sezoně jich tolik mít nebudeme. Dokážu si představit, že kádr zúžíme na třiadvacet hráčů, kteří tady zůstanou. A uvidíme, kdo to bude. Sezona je finančně pokrytá,“ uklidňuje fanoušky Šolc.

Setrvat zároveň mohou podle něj i Slovák Radovan Puliš s Lotyšem Edgarsem Kuldou, kteří dorazili na zkoušku. „Není to postavené tak, že máme peníze jen na jednoho. Když se nám budou líbit oba, zůstanou. Je však potřeba je vidět v přátelských zápasech. A ani ty ještě nemusí ukázat všechno,“ ví Šolc.

Na ledě se potil i zlínský odchovanec a zadák Lukáš Buchta, který se doma připravuje na další sezonu v univerzitní soutěži. „Lukáš si jde svou cestou, studuje americkou univerzitu. Nejen, že je výborný hokejista, ale také vynikající student. Je to otázka na Lukáše, jestli bude chtít vrátit se do Zlína, nebo vystuduje univerzitu a půjde třeba cestou byznysu. Je to otázka na něj,“ dodal Šolc.