„Určitě to pro něj nebylo nic jednoduchého. Hned v prvním střídání byl u inkasovaného gólu, ale potom už hrál dobře,“ uznal starší bratr Ivan Rachůnek, který sice vstřelil kontaktní třetí gól, ale sourozenec veze tři body. „U mě spokojenost rozhodně není. Naopak u bráchy určitě ano, protože má za sebou premiéru,“ říká 29letý Rachůnek.

Ale svého o deset let mladšího sourozence příliš nesledoval. „Jen jsem ho viděl u prvního inkasovaného gólu. Potom jsem si všiml, že mě jednou obral o puk, když jsem vyjížděl z obranného pásma. Výborně mě dobruslil a zvedl mi hokejku. Ale jinak jsem neměl čas jej sledovat,“ tvrdí.

Údajně se ani nijak zvlášť před vzájemným soubojem nehecovali. „Naposledy jsem s ním mluvil v pondělí, dnes už jsem jej nechal v klidu. Protože byl z toho nervózní, že bude hrát zrovna první zápas na zlínském ledě,“ přiznal člen druhé zlínské formace.

Tomáš Rachůnek je v Plzni na střídavém startu z prvoligového Znojma a bojuje o místo v sestavě. V dresu Orlů odehrál devět zápasů a dvakrát skóroval. „Překvapilo mě to hodně, protože s tím nikdo nepočítal, že naskočí tak brzy do extraligy. Počítali jsme, že to bude později, ale je dobře, že má premiéru za sebou. Je to pro něj dobrá zkušenost,“ poznamenal Rachůnek.

Celý zápas zřejmě z ruské Jaroslavle sledoval nejstarší a nejslavnější z bratrské trojice Karel Rachůnek. „O jeho startu věděl už v pondělí. Myslím, že pokud neměli trénink, nebo nějakou akci, tak už seděl u onlajnu a sledoval zápas,“ předpokládá Ivan Rachůnek.