O angažování zkušeného obránce se vedení zlínského klubu pokoušelo od jara. V pondělí konečně mohlo oznámit jeho příchod.

„První kontakt přišel asi před dvěma měsíci, všechno to řešil agent. Po nějaké době už jsem nechtěl dál čekat, a tak jsme se ve Zlíně domluvili docela rychle,“ oddechl si novic Hrbas.

Ten by se po odchodu Daniela Gazdy do Komety Brno měl stát jedním z pilířů defenzívy. I lídrem kabiny.

Márk Schlekmann.
Berani na měsíc vyzkouší Schlekmanna. 21letý Maďar obdivuje Pastrňáka

„Jedná se o zkušeného hráče, předpokládám, že se připojí k jádru mužstva a bude jedním z jeho lídrů. Slibujeme si od něj, že bude jedním ze základních stavebních kamenů obranných řad a pomůže nám jak na ledě, tak v kabině a naváže na skvělé sezóny, které v minulosti odehrál,“ přeje si hlavní kouč ševců Miloš Říha.

Marek Hrbas má na kontě více než čtyři stovky startů v Tipsport extralize. Na nejvyšší české úrovni nastupoval za Spartu Praha, působil také ve Vítkovicích, odkud zamířil do Chabarovsku. V KHL si připsal 25 utkání. Jeho další kroky vedly do Mladé Boleslavi, Litvínova a Komety Brno, u zlínského rivala v loňské sezoně absolvoval 59 zápasů.

Teď se bude muset soustředit pouze na Chance ligu. Rozhodně ji nehodlá jakkoliv podcenit.

Zdroj: Youtube

„Zatím si to nedokážu moc představit, takže uvidíme. Určitě si ale nemyslím, že to bude něco jednoduchého, uvidíme na ledě,“ nechá se překvapit.

Zlínští hokejisté se po ospalém rozjedu v uplynulém ročníku probojovali až k titulu druhé nejvyšší soutěže. Některé bitvy si z pozice diváka dopřála také nová akvizice klubu.

„Sledoval jsem hlavně play-off. Bylo to super, i v televizi bylo vidět, že tribuny byly narvané a atmosféra byla skvělá. Byli bychom s klukama rádi, kdyby to tak bylo v každém zápase, samozřejmě ale záleží i na tom, jak budeme hrát, takže snad budeme hrát co nejlíp."

„Osobně chci hrát co nejvíc a co nejlíp, abych pomohl týmu a hráli jsme co nejlepší hokej. Hrajeme samozřejmě hlavně pro diváky, takže když budeme hrát dobrý, a hlavně vítězný hokej, tak ty lidi přilákáme. Chceme vrátit Zlín do extraligy, to je jasné,“ míří 30letý zadák k co nejvyšším cílům.

Bývalý hráč Beranů Antonín Honejsek mluví o své budoucnosti, horšímu přístupu k tréninkům i dvojici Miloš Říha mladší, Robert Hamrla.
Honejsek upřímně o konci u Beranů i loňské sezoně: Chance ligu jsme podcenili

U ševců je teprve krátce. Věří však, že zapadnutí do kabiny pro něj nebude představovat žádný problém.

„Myslím, že parta je tu dobrá, to určitě nebude problém. Ještě lepší to bude, až se přestěhujeme do nové kabiny. Zatím je to hodně narychlo, ještě to není dokončené, ale už se na novou kabinu těším,“ dodává nejlepší střelec extraligy mezi obránci ze sezony 2017/2018.

Hrbas byl už od brzkých let považovaný za velký talent českého hokeje, jen v mládežnických kategoriích české hokejové reprezentace nasbíral 59 startů, dalších 15 zápasů přidal za dospělé.

Účastník čtyřech mládežnických světových šampionátů se stal druhou letní posilou do zadních řad Beranů, prvním příchozím bekem byl 31letý Zdeněk Čáp.