V Olomouci Zlín prohrál 3:5. Hosté i s Filipem Chytilem v sestavě od sedmé minuty po ráně Spálovského prohrávali 0:1. Ještě v první třetině ale Strmiska vyrovnal na 1:1 a v 50. minutě Zlín dokonce vedl 3:2.

Závěr střetnutí mladí Berani ovšem nezvládli. V osmapadesáté minutě Olomouc totiž otočila stav na 4:3 a osm sekund před koncem kapitán Dominik Marek pátým gólem při power play definitivně pečetil domácí vítězství.

,,V utkání jsme byli papírovými favority. Kohouty jsme také přestříleli 32:25. Na body jsme však nedosáhli," mrzela ztráta kouče Zlína Roberta Svobodu.

Letošní specialisti na dramatické duely mladí zlínští Berani v dalším souboji porazili Vítkovie 4:3. Zápas nezačal pro domácí šťastně. V páté minutě poslal Severomoravany do vedení Kurovský. V 15. minutě vyrovnal na 1:1 Karafiát.

V dalším průběhu střetnutí musel Zlín dokonce dotahovat dvougólový náskok Vítkovic. Zlom v utkání nastal v poslední minutě druhé třetiny, kdy Václavek a Fryšava během třinácti sekund srovnali stav na 3:3. O vítěznou zlínskou trefu se poté postaral Procházka, který ve třiačtyřicáté minutě zužitkoval přesnou přihrávku od Strmisky.

,,Tři body jsme získali díky velké bojovnosti. Jenom škoda, že jsme znovu vyprodukovali několik zbytečných chyb. Návrat do zápasu nás potom stojí dost sil," pronesl po střetnutí tentokrát spokojený Robert Svoboda.