„Mezi vánočními svátky byla hra velmi dobrá, svědčí o tom, že jsme otočili zápas se silným Hradcem Králové. Bohužel v dalších zápasech to body nepřineslo. Jednoznačně musíme zlepšit produktivitu a koncovku,“ myslí si stratég.

V posledních utkáních s Libercem (2:4), v Karlových Varech (3:4 sn), v Litvínově (3:5) i Olomouci (1:2) drželi Berani se soupeřem herně i výsledkově krok. Snad jen domácí bitvu s Kometou Brno (1:4) ševci vyloženě nezvládli. Jenže bodově se neodměnili.

„Vždy jsme dali méně branek, musíme se zlepšit v produktivitě. Chce to čas, tým má zdravé sebevědomí. I v posledním zápase proti Liberci to byl velmi dobrý zápas, ve druhé třetině jsme mohli ještě vytěžit více než dva, což bohužel nestačilo na body,“ zalitoval.

Zatímco proti Hradci Králové na Štěpána žlutomodří předvedli famózní obrat z 2:4 na 6:4 a více než pět tisícovek fanoušků bouřilo, z posledního zápasu roku 2018 proti Liberci odcházeli zklamaní.

„Vytvořili výbornou kulisu. Odezva je taková, že výkon se jim líbil. Všichni chtějí vyhrát, Liberec byl silný. Věříme, že body přijdou a bude jich tolik, kolik jich budeme potřebovat,“ věří Svoboda, který už má téměř kompletní tým.

Není totiž vyloučené, že do sestavy se už dnes vrátí útočník Jakub Šlahař (zablokovaný krk), po viróze trénoval i Antonín Honejsek. Schází už pouze dlouhodobě zraněný obránce Daniel Gazda, který od zápasu s Hradcem Králové léčí otřes mozku a zlomený nos.

„Léčí se, jeho návrat je otázka týdnů. Byl se ukázat v kabině, že to přežil, ale léčení potrvá delší dobu,“ tuší kouč.

Berani mají s Vítkovicemi letos vyrovnanou bilanci. Zatímco v říjnu v Ostravě podlehli 0:3, v polovině listopadu stejným výsledkem svého tradičního rivala porazili.

„To jsou jen statistiky, každý zápas je jiný. Každopádně je to doma silný soupeř. Pokud se ale chceme vrátit do desítky, musíme vyhrávat doma a vozit i nějaké body z venku. Nejlépe už v pátek,“ dodal Svoboda.

Hokejisté Zlína (ve žlutých dresech) v posledním zápase letošního roku 2018 vyzvali Bílé Tygry z Liberce.
Byl to můj nejtěžší zápas kariéry, přiznává Lakatoš