Předchozí dva vzájemné střety shodně přinesly sedm gólů, vždy vyhrál domácí mančaft. Teď se hrálo o hodně, účast v nejlepší čtyřce, o kterou stále usilují Berani. „Věděli jsme, že dnes moc gólů nepadne, neboť oba celky mají velmi dobře zajištěnou obranu, což se i potvrdilo,“ poukázal Srdínko na pouhé dvě branky v základní hrací době.

Ševci se dlouhodobě trápí s produktivitou, naposledy v pondělí vstřelili Slavii bojující o záchranu jen dva góly. „Do zápasu jsme šli s tím, že musíme proměňovat šance. V minulých utkáních jsme si vytvářeli příležitosti, ale nedokázali jsme je proměnit,“ poukázal Srdínko na velkou bolest letošní sezony.

Zlínští hokejisté (modré dresy) nastoupili v Třebíči.
TOP 4 se znovu vzdálila. Berani prohráli v Třebíči

Byli to hokejisté Zlína, jenž se dostali do vedení, na konci druhé části se o to osmým gólem ročníku postaral Kindl. „Dnes to bylo obdobné, vytvářeli jsme si šance, dostávali se před gólmana a povedlo se nám vstřelit první branku. Dá se říci, že jsme v tu dobu měli zápas pod kontrolou,“ těšilo bývalého výborného beka.

Domácí se však dokázali dostat na kýžený stav 1:1. I díky nedisciplinovanosti hostů, v krátkém sledu si šli na trestnou usednout Salonen a později Paukku. Po vyloučení druhého jmenovaného Fina bylo vyrovnáno. „Hloupými až stupidními vyloučeními jsme dali soupeři prostor a ten toho využil ke srovnání,“ zlobil se.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém štěstí přálo Třebíči. „ V reprezentační přestávce zaměřit jsme se snažili na to zaměřit, nastoupili v něm naši nejzkušenější hráči. Bohužel jsme v prodloužení dostali gól,“ dodal zklamaný Jan Srdínko.

Miloš Říha mladší: „Kdo se pohybuje v hokeji, tak ví, že pokud někam přijdete, nikdy nemůžete vyměnit nebo sestavit sto procent týmu, to je zkrátka nereálné. Nicméně si stojím za tím, že tento tým byl na Chance ligu velmi silný.“
Říha poprvé od konce u Beranů: o vyhazovu, skladbě kádru i žádosti fandů

I čtvrtý vzájemný zápas těchto soupeřů tak patřil domácímu mužstvu. Beranům se opět vzdálila možnost nejlepší čtyřky.

„Vždy, když jsme se jí hodně přiblížili, a stačilo udělat domácí zápas, tak ten krůček nám chyběl. Budeme se snažit o co nejlepší umístění,“ velí Srdínko.

Ševce další zápas čeká už zítra, od 17.30 hodin v domácím derby vyzvou Vsetín. Oba duely pod současným lodivodem střídačky vyhráli.

„Těšíme se, bude perfektní atmosféra. Je důležité vyhrát a získat tři body,“ dodává brzy 50letý kouč.