„Snažili jsme se připravit nejlépe, jak jsme mohli a ono to vyšlo!“ usmíval se po nedělním druhém vítězství ve čtvrtfinále play-off hlavní kouč ševců Jan Srdínko.

Série ale zdaleka ještě není u konce, poslední krok pokaždé bývá ten nejtěžší. Toho si je vědom i lodivod hokejistů Zlína.

„Pořád to jsou jen dva korálky, potřebujeme navléknout třetí. Ještě nás čeká hodně práce,“ zdůrazňuje Srdínko velmi rázně.

Zlínští hokejisté vyhráli i druhý zápas čtvrtfinále. Ilustrační foto.
OBRAZEM: Berani podruhé vybrakovali Prostějov a jsou krok od semifinále

Ševci vstupovali do nedělního střetnutí s pojistkou v zádech, z ledu Jestřábů už měli jistý minimálně jeden bod. Na ten chtěli navázat a ještě ho potvrdit. Nešlo to ale úplně hladce.

Stejně jako v sobotním duelu, tak rovněž v tom večerním museli dotahovat manko, v 10. minutě se prosadil domácí Doležal. Berani ale znovu dokázali srovnat ještě v prvním dějství, o což se svoji první trefou v sezoně ve zlínském dresu postaral Riedl. Bývalý kapitán tamní juniorky ve vlastním pásmu převzal kotouč a při oslabení hostů vyjel do útočné třetiny, ve které razantní střelou procedil puk mezi betony domácího Štipčáka.

Ševcům se ve druhém dějství podařilo zápas otočit, na brankovišti se po střele Salonena od modré čáry nejlépe zorientoval Šlahař. Prostějov ovšem ještě v téže minutě vyrovnal.

Na další branku se čekalo až do prodloužení, úspěšně mířil finský forvard Salmio, který rozjásal hostující kotel.

Zlínští hokejisté na úvod čtvrtfinále Chance ligy vyloupili Prostějov.
Parádní obrat Beranů! Třetí třetinu vyhráli 4:0 a ve čtvrtfinále jdou do vedení

„Chvílemi jsme se dostávali pod tlak, i my jsme však chodili do útočného pásma, měli jsme své příležitosti. Stejně jako ve včerejším zápase, tak i nyní jsme se postupně osmělovali a vytvářeli si více a více příležitostí,“ těšilo Jana Srdínka.

„Za další vítězství jsme hodně rádi, nesmírně si toho vážíme. Kluci neskutečně bojovali,“ smekl Srdínko před zlínskou partou.

Berani si díky skvělému víkendovému výjezdu do Přerova vybojovali hned tři mečboly. První z nich můžou využít už ve středu, v Trinity Bank aréně Luďka Čajky se začíná v 17.30 hodin.

Případný čtvrtý duel je na programu už ve čtvrtek.