„Je to zklamání, chtěli jsme navázat na vítězné utkání ve Zlíně,“ poukázal Jan Srdínko na úspěšné derby se Vsetínem. „Hra z naší strany nebyla vůbec špatná,“ vidí možnost odrazu do dalších zápasů.

Necelá tisícovka fandů se v úvodním dějství příliš hokejem bavit nemohla, k vidění tolik zajímavých možností nebylo. Když už se k nim domácí dostali, Svoboda ani Sihvonen gól za pozorného Hufa nedostali. „Bylo to neurovnané na obě strany,“ uznal Srdínko.

Druhý část nabídla větší pokoukání a konečně také góly. Vše mohl rozjet Keränen, 33letý finský útočník ovšem z trestného střílení neuspěl. Hosty to ale poté tolik trápit nemuselo, skóre otevřel Hrbas.

Ševci se z vedení radovali jen minutu a půl, Čáp zachraňoval situaci, fauloval, domácí z přesilovky trestali.

Na začátku závěrečného dějství mohli jít zlínští hokejisté podruhé v duelu do vedení, Werbik ovšem ve slušné příležitosti neuspěl.

Litoměřicím se naopak podruhé v zápase podařilo skórovat. To jim nakonec stačilo na hubené vítězství, ševci se už neprosadili ani z početní převahy a závěrečné power-play.

Zlínští hokejisté ve středu večer nastoupili v Litoměřicích. Ilustrační foto.
Berani zahodili trestné střílení, pod Srdínkem poprvé prohráli

Stadion po středečním vítězném střetnutí poskočil na druhé místo soutěže, svého soupeře za sebou nechal o čtyři pozice.

„Od druhé třetiny jsme si vytvářeli souvislejší tlak i šance, na které jsme se nadřeli. Bohužel jsme nebyli efektivní, soupeř byl v této činnosti lepší,“ posteskl si Srdínko, jehož svěřencům nestačilo na výhru ani 37 střeleckých pokusů.

Berani se o návrat na vítěznou sérii pokusí najet v sobotním domácím střetnutí, kdy v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky od 17.30 hodin přivítají Pardubice B.