O kvalitě Jestřábů není potřeba nikterak dlouze debatovat. V posledních dvou sezonách vždy došli do semifinále, ve kterém je shodně zastavil Vsetín.

Letos po základní části obsadili třetí pozici, čímž dosáhli na nejlepší umístění za více než posledních 50 let. A to i díky třetí nejlepší obraně a čtvrtému nejlepšímu útoku Chance ligy.

Berani se naopak v ofenzívě většinu sezony protrápili.

„Určitě to bude klíč úspěchu,“ uvědomuje si Srdínko.

„V posledních zápasech jsme však měli dost vyloučených, což musíme eliminovat. Prostějov má v útoku obrovskou sílu, byli bychom za to trestaní,“ nechce ani pomyslet na špatný scénář.

Obávaným monstrem je Zdeněk Doležel, s 26 góly druhý nejlepší střelec základní části. Celkově čtvrtý nejproduktivnější hráč!

Mužstvo táhnou i Tomáš Hanousek, Jakub Illéš nebo Roman Vlach, někdejší tváře zlínských Beranů.

„O motivaci není potřeba ani mluvit! Je však pravda, že hráči z předchozího týmu ji vždy mají ještě větší. U nás je to ale podobné,“ zmínil 50letý kouč Martina Nováka, Zdeňka Čápa nebo Martina Novotného, kteří Prostějovem prošli.

Když se řekne současný tým Jestřábů, fanouškům hned naskočí jméno Romana Vlacha. 34letý útočník strávil na Hané už loňský ročník, před tím letošním se stěhoval do Zlína. Za 13 zápasů však vstřelil jen jeden gól, na podzim odešel hostovat do Přerova.

Na konci ledna nezamířil zpět do Baťova města, nýbrž právě do Prostějova.

„Zvolili jsme si tým, který máme. Po zbytek sezony jsme tak Romana neoslovili. Nedostával by tady tolik prostoru, kolik by zasloužil,“ vysvětlil Srdínko na adresu borce, jenž v Přerově nasbíral pět asistencí, v aktuálním klubu jen dvě. Na druhý gólový zásah sezony čeká.

Ataku Jestřábů bude s největší pravděpodobností čelit Daniel Huf. 24letý gólman v loňské sezoně dotáhl ševce k triumfu v Chance lize. Zlínští na jeho kvality spoléhají i nyní.

„Hufino stabilně podává dobré výkony. Základem play-off je ale obrana celého týmu, od toho se musíme odrazit.“

Odchovanec Beranů znovu statisticky patří k nejlepším gólmanům druhé nejvyšší soutěže. V sezoně se ovšem našlo také několik zápasů, ve kterých musel zpytovat svědomí. Jan Srdínko ovšem o něm nepochybuje.

„Je psychicky silný, měl i spoustu skvělých zápasů. Trenér brankářů s ním mluví, rozebírají to spolu. Ví, jak se nachystat,“ věří v brankáře, na nějž klub v týdnu uplatnil opci.

Ševci se na sérii s Prostějovem začali chystat v pondělí večer, od té doby ladí nejdůležitější detaily k úspěchu. Během necelých týdenních příprav měli možnost načerpat síly fyzické i psychické síly. A třeba i utužit týmového ducha.

„Play-off je hlavně o týmovosti, rozhoduje to zápasy. Poslední utkání základní části jsme jeli v tomto módu, kluci věděli, o co hrajeme. Jde poznat, že čtvrtfinále se už blíží, kluci se těší!“ poodkryl hlavní kouč hokejových Beranů Jan Srdínko.

Série o semifinále se hraje na tři vítězné duely. Nebylo by překvapením, kdyby se rozhodovalo až v posledním pátém utkání.

„Vůbec nechci předjímat, jak to bude vypadat. V sobotu začínáme v Prostějově, pak uvidíme, jak to bude vypadat,“ pousmál se Srdínko.