Pane Srdínko, jak byste zhodnotil třetí finále Chance ligy?
Měli jsme horší vstup do utkání, první třetina se nám nepovedla. Dostávali jsme góly z předbrankového prostoru, byli jsme málo důrazní. Kluky jsme na to upozornili.

Jak jste byl spokojený s dalším průběhem zápasu?
Hra se začala zlepšovat, od druhé třetiny jsme si vytvářeli souvislejší tlak. Měli jsme dobrý pohyb, střelecké příležitosti, bohužel tomu chyběly góly. V závěru tam byly i šance v power-play. Štěstí se tentokrát na naši nepřiklonilo.

Hokejisté Zlína (žluté dresy) premiérově v letošním finále vyzvali na domácím ledě Vsetín.
OBRAZEM: Vsetín ve finále znovu vede. Berany porazil díky první třetině

Znovu jste se neprosadili v přesilových hrách. Je to pro vás velký problém?
Některé přesilovky jsme zahráli špatně, některé dobře, bohužel jsme v nich góly nedali. Je to i o tom, jak nám to v danou chvíli sedne. Jak je venku horku, tak je led měkký, ve finální fázi pak chybí moment překvapení. Puk přeskočí nebo se odrazí jinak, než by měl. Neříkám to jako výmluvu, je to však jeden z ukazatelů.

Bylo to celkově od vás nejlepší utkání v sérii?
První utkání z naší strany nebylo dobré, to musím uznat. Druhé jsme sehráli velice dobře. Co se týče pohybu, nasazení, toto byl určitě jeden z lepších zápasů. Kluky jsme po utkání pochválili. Hráli jsme ve skvělé kulise. Je to radost.

Jakub Šlahař.
Šlahaře štve prohra: Dvě třetiny jsme byli lepší

Do Zlína jste se vraceli po úspěšném prodloužení ve druhém zápase. Štve vás hodně, že jste nevyužili toto momentum?
Je velká škoda, že jsme toto momentum nevyužili. Nějaké šance jsme si vytvářeli, byli jsme hodně v útočném pásmu, bohužel to nevyšlo.

Luboš Rob starší, asistent trenéra Vsetína: „Po výhře musím utkání hodnotit velmi kladně. Chtěli jsme dnešní zápas zvládnout poté, co jsme prodloužení doma i díky lepšímu hokeji nevyhráli. Tam jsme ty šance spálili. Myslím si dodnes, že je velká škoda, že jsme druhý zápas nevyhráli. Nicméně v sobotu jsme si to vzali zpět. Jdeme si teď odpočinout. Série je 2:1 pro nás a my chceme v neděli znovu hrát na vítězství, samozřejmě s pokorou, dobrou obranou a s podobným systémem. Musíme jít zápas od zápasu, je to náročně, ale ve finále nelze nic jiného očekávat.“

Zdroj: Deník/Radek Štohl