Berani stejně jako Karlovým Varům měli aktivní nástup do zápasu, znovu jim však nepomohla ani přesilová hra. Rytíři v průběhu třetiny dvakrát dostali šanci v početní převaze, díky kterým se ujali iniciativy. V závěru třetiny navíc Novotný ve slibné příležitosti fauloval Strnada, který se z trestného střílení nemýlil.

Ve druhém dějství se spíše odehrával bojovný hokej. Berani si ke konci vypracovali velký tlak v obranném pásmu soupeře, po kterém následovala přesilová hra hostů. Na místo srovnání však přišlo navýšení skóre domácího týmu, v oslabení se prosadil Filip.

Hokejisté Zlína (v modrých dresech) v 7. kole TIpsport extraligy vyzvali Karlovy Vary.
Dohra z pátku. Pykat bude karlovarský Vondráček

Do začátku třetí třetiny v brance Beranů poprvé v sezoně nastoupil Daniel Huf. Mladý gólman po dvou minutách sledoval snížení svého mužstva, premiérovou trefu v extralize vstřelil Darek Hejcman. Přesně v polovině třetiny navíc přišlo vyrovnání z hole Honejska.

Nakone se rozhodlo v prodloužení, v 64. minutě se prosadil domácí Wood.

Tipsport ELH, 8. kolo

Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín 3:2 p. p. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. J. Strnad (TS), 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) – 43. Hejcman (Šlahař, Trška), 50. Honejsek (Köhler, Trška). Střely na branku: 38:29. Vyloučení: 2:5. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Diváci: 1 659

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Donaghey, Suchánek (A), Wood, Nilsen, Funk – Hlava, Plekanec (C), Jágr – J. Strnad, Filip, Kristo – M. Beran, Račuk, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Hajný.

PSG Berani Zlín: Kašík (41. Huf) – M. Novotný, Trška, Žižka, Suhrada, Gazda, Hamrlík, Dluhoš – Kubiš (A), T. Mikúš, Fořt (C) – R. Veselý, Honejsek, Köhler (A) – Fryšara, Hejcman, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Sebera.