„Prostě musím stejně jako zbytek týmu začít od maličkostí,“ přidává odhodlaně.

Chabou produktivitu nechápe.

„Snažím se dělat věci stejně jako předtím, bohužel mi to tam nepadá. Musím věřit, že se to zlomí,“ zůstává i přes další nezdar pozitivní.

V hlavě má, že do nového týmu přicházel s vizitkou výborného bruslaře a ještě lepšího střelce. „Zatím se mi to nedaří naplňovat,“ ví dobře.

Nepříjemné pocity ho užírají, na bídnou bilanci se snaží nemyslet. „Věřím, že to zvládnu,“ doufá.

Pětadvacetileté křídlo v pátek večer poprvé po přestupu ze Zlína do Mladé Boleslavi nastoupilo proti bývalému klubu. Návrat do známého prostředí ale přerovskému rodákovi nevyšel.

„Bylo to příjemné se do Zlína zase podívat. Něco jsem tady odehrál, mám to tady rád. Pocity jsou příjemné. Jenom škoda, že jsme nevyhráli,“ lituje Šťastný.

S bývalými parťáky se na ledě požďuchoval. Hokejkou občas plácl kamarády. „Před zápasem jsem si psal s pár hráči. Hecování k tomu patří,“ říká.

V hledišti mu fandili rodiče a bratr.

„Možná radši neměli ani jezdit,“ utrousil Šťastný.

Známý hokejista se proti Beranům neprosadil. Středočeši navíc odjeli ze Zimního stadionu Luďka Čajky s porážkou 3:5. Cesta domů byla dlouhá a taky smutná.

„Měli jsme tam blbé vyloučení, připomíná hostující devětadvacítka.

„Dvakrát jsme zbytečně vyhodili puk a dvakrát jsme v hráli v šesti. Soupeř to potrestal. Nám chyběl větší tlak a důraz v koncovce,“ uvedl.

Berany po vzájemném souboji chválil.

„Zlín hraje podobně jako vloni. To znamená s rychlým přechodem do útoku. Věděli jsme, že na nás na začátku vletí. I předtím všechny soupeře dostal pod tlak. Připravovali jsme se na to, ale bylo to těžké. Zlín hrál dobře,“ ocenil protivníka Šťastný.

Hostům k důležitým bodům nepomohl ani závěrečný finiš. Mladá Boleslav se za nepříznivého stavu 1:4 neuvěřitelně vzchopila a utkání dvěma brankami zdramatizovala. Na vyrovnání ale nedosáhla. Naopak, při power-play popáté inkasovala.

„To se nedá vzdávat. V hokeji se dají dát rychle dva tři góly a jsme zpátky ve hře,“ připomíná Šťastný.

Zatímco Moravané pomalu stoupají extraligovou tabulkou vzhůru, Středočeši padli počtvrté za sebou a klesli na předposlední příčku.

„Je nepříjemné, že se nevyhrává. Musíme být ale pozitivní a odrazit se od maličkostí, které se nám daří. Musíme dál makat a věřit, že se to zlomí,“ říká Šťastný.

Tým podle něho kvalitu má. „Věřím, že nám to začne fungovat. Musíme se chválit i za to málo, co se nám v zápase třeba podaří,“ pronesl.

V čem je problém, neví.

„Možná některé situace přehráváme. Poslední zápasy už ale měly tempo, nasazení. V obranném pásmu se snažíme přečíslovat, hrát víc u sebe a puku. Hlavně jsme zvýšili agresivitu. Bohužel nám chybí štěstí,“ štve Šťastného.

Mužstvo z letargie neprobral ani nový mladoboleslavský trenér Miloslav Hořava.

„Přišel až v pátek. Snažíme se hrát jinak, učíme se nové věci. Nepůjde to však ze dne na den. Věřím, že se to obrátí k lepšímu,“ dodává pětadvacetiletý útočník.