„Dotlačil jsem to tam,“ ulevil si jeden z hrdinů včerejšího večera David Šťastný.

Co celé gólové situaci předcházelo?

Střela, závar před brankou. Viděl jsem, že tam dojížděl Veselka (Veselý), který to netrefil. Viděl jsem puk před brankou. A dotlačil jsem to tam. Naštěstí to byl gól.

Ze stavu 1:4 jste se do zápasu krásně dostali zpět. Byla to otázka víry?

Určitě. Pro sebevědomí je to pro nás dobré, že jsme z toho vytěžili aspoň bod. Určitě jsme za něj rádi. Zápas se nedá vzdát s tím, že prohráváte o tři góly.

Co bylo klíčovým momentem pro celý obrat?

Důležitý okamžik byl, když jsme snížili na 2:4. Do třetí třetiny jsme šli jen s mankem dvou branek. Známe to sami, že vést o dva góly je ošemetné. A když snížíte na 3:4, začne se soupeř klepat. Šli jsme do toho s tím, že chceme vyrovnat a minimálně bod brát.

Pomohla tomu i výtečná třetí třetina, kdy jste soupeře dokázali zatlačit do hluboké defenzivy. To vloni nebylo úplně obvyklé…

Nebývalo. Nevím, čím to je. Asi máme víc sil. Ale určitě dokážeme ve třetí části uhrát a výsledek obrátit na svou stranu. To je důležité. Zápas nabídl nadprůměrnou kvalitu. Bylo to dobré utkání.

Jak na vás zapůsobila Plzeň, která má v kádru vynikající individuality? Jdou cítit?

Ano, znát to bylo. Ale takhle se na to dívat nemůžeme. Hráče mají kvalitní, góly střílí.

Nájezdy většinou vyhráváte. V čem byl dnes problém?

Že jsme dali méně gólů. (směje se) To je už i o štěstí. Oni to dvakrát hezky trefili. Nám se to nepodařilo. Bohužel, druhý bod jde k nim.