Celý ten okamžik byl dost nepřehledný. Jak se to tam seběhlo?

Šel jsem s tím do brány, protože jsem chtěl přerušit hru. Pak jsem do toho nějak klepnul. Ani nevím přesně jak, byl jsem otočený zády. Ale začali jsme se radovat. A přitom jsem tam ještě dostal ránu.

Litvínov ale celou situaci reklamoval. Nevíte, co jim vadilo?

Nevím. Nechápu. Třeba tam něco sporného bylo, ale teď si nejsem jistý. Možná postavení v brankovišti.

Hodně důležité vítězství za tři body, co?

Takový kámen mi dnes spadl ze srdce. Byl jsem u toho inkasovaného gólu na 2:2 a už jsem si zase říkal, že jsme ztratili další zbytečné dva body. Cítil jsem po tom gólu takovou úlevu. Jsem za to rád. A doufám, že nás to nakopne.

Za stavu 2:1 jste opět přestali hrát. Bylo to tím, že jste se obávali o výhru?

Máme sice mladší tým, ale to bych nijak neomlouval. Když párkrát někdo zapíská z hlediště, roztřepeme se. Ale my musíme být pozitivní a chtít to nějak urvat. A je jedno jak. My potřebujeme bodovat. I od zisku jednoho bodu se musíme odrážet. Tohle může být ten odraz, ale také nemusí.

Ovšem s Litvínovem jste doma neprohráli patnáct zápasů a osm let. Asi byste s nimi potřebovali hrát častěji, co?

(směje se) Už mi tu sérii někdo připomněl. Jednou to může přijít, ale jsem šťastný, že to nepřišlo teď.

Bratři Bukartsové se střelecky prosadili. Zrovna oni už trefu dost potřebovali, že?

Určitě. Když se jim zvedne sebevědomí, pak můžou být ti rozhodující hráči na ledě. Oni nám mohou vyhrávat zápasy. Pomohlo jim, že se uklidnili. Chceme, aby byli v klidu a dělali kanadské body. Tohle od nich čekáme, víme, že to umějí.

Domluvíte se s nimi?

Já moc ne. Rozumím jim jakžtakž, ale nedokážu odpovědět. V kabině máme víc takových hráčů, ale hokejové věci jsou už stejné. Zhruba vím, co po mně chce. Ale že bychom šli spolu na pivo?

Berete tento víkend za klíčový pro vývoj celé sezony?

Už beru každý za klíčový. Chci, abychom sbírali body i klidně, abychom odněkud dovezli byť jeden bod. To může být důležité pro naše sebevědomí, aby nám přestaly odskakovat puky. To snad, doufám, přijde. A je jedno, jestli je to v neděli z Olomouce, z Liberce nebo Jihlavy, kde jsme měli skvěle rozehrané zápasy.