„Jsem víc rozhodnutý, že bych chtěl odejít. Ale teď stejně nic řešit nemůžeme. Stát se ještě může všechno,“ vykládal včera dopoledne 24letý David Šťastný, jehož jméno se nejčastěji skloňuje v souvislosti s Mladou Boleslaví.

„To nemůžu komentovat,“ omluvil se Šťastný, jehož ve Zlíně ještě do konce dubna váže kontrakt.

Je pravděpodobné, že rodáka z Přerova Zlín neudrží.

„Láká mě zkusit něco jiného, co už by se později nemuselo povést. Láká mě se podívat i někde jinde, jak hokej funguje,“ přiznal Šťastný, který je jedním z hráčů, o kterého je zájem.

Navzdory vyřazení z předkola play-off má za sebou osobně vydařenou sezonu. Borec, který před čtyřmi lety přišel z tehdy druholigového Přerova a začínal v týmu vedle Čajánka či Lešky, se postupně vypracoval k oporám týmu a posbíral včetně play-off 32 kanadských bodů (15+17).

„Je lepší, že se sezona povedla. Kdyby se nepovedla, nedalo by se o tom ani přemýšlet. Ale jen na tohle nesázím. Je to hokej, odcházíte a zase přicházíte,“ poznamenal.

Sebevědomá prohlášení o odchodu do klubu, kde jsou větší možnosti a tím i větší šance na úspěch, nechtěl.

„Tohle říkat nechci. Podobné řeči už pár hráčům, kteří odešli vloni, nevyšly,“ připomněl Šťastný.

Na mysli měl třeba Roberta Říčku, jenž vloni zamířil do pražské Sparty a sezonu po vyřazení Libercem ukončil ještě o den dřív než Zlín. Neúspěchem sezona skončila také pro obránce Oldricha Kotvana, jenž s Mladou Boleslaví hraje play-out.

„Každý hráč by chtěl udělat co největší úspěch. Ale zároveň každý tým má přece šanci. Spíš jde o změnu prostředí a zjistit, jak to funguje jinde,“ vysvětluje.

Přesto se mu Baťovo město neopouští lehce.

„Zlín mám rád, za čtyři roky jsem si to tady fakt oblíbil. Zlín je pro mě srdcová záležitost. Kdybych odešel, vůbec by mi nevadilo se někdy v budoucnu vrátit. Člověk nikdy neví,“ pokrčil rameny Šťastný.

Přesto i on se loučí se Zlínem rozporuplně. V základní části sice devátým místem Berani rozprášili veškeré předpoklady o baráži, kterou mnozí Zlínu přisuzovali. V předkole play-off však Zlín vyřadila Olomouc.

„Jsem zklamaný, přál jsem si přes Olomouc přejít dál, bohužel to nevyšlo. Mrzí mě to. Rozhodly přesilovky, my jsme žádnou neproměnili. Asi jsme málo šli do brány a stříleli. Pořád jsme si chystali jednu naši šanci. Olomouc to měla přečtené, byla na nás připravená a nevycházelo nám to. Když jsme zkoušeli něco změnit, udělat něco jiného, nepadlo nám to tam. Už chybělo i nějaké štěstí,“ hodnotil Šťastný předkolo.

Horší než předčasné vyřazení z play-off je však hrát soutěž o umístění a baráž.

„To je jasné. Ale je pravda, že když vypadnete v předkole, konec je hodně brzo. A pak člověk ani neví, co má dělat,“ pokrčil rameny David Šťastný.