„Klasický haluzák," tvrdil po deváté trefě sezony Ondráček, která však na suverénního lídra z Třince nestačila.

V prodloužení se dlouho hrálo na obou stranách ve třech hráčích. Zažil jste někdy podobnou situaci?

Kdysi ano, ale to se nehrálo tak dlouho jako dneska. Už jsme mysleli, že to dohrajeme, ale bohužel jsme inkasovali po našem vyhraném buly. Tři na tři se ani nedá natrénovat, maximálně při nějakém bagu. Proto tam byli kluci, kteří zvládají situace jeden na jednoho jako Holas nebo Čája. Ale když jsem viděl, že třeba na buly šli beci, člověk se tomu i zasměje.

Nakonec máte jen bod, po takovém průběhu zápasu to možná je trochu málo.

V naší situaci je to málo. Před zápasem bychom si možná řekli, že ho bereme, ale když vedeme pět minut před koncem utkání 2:1 a necháme si dát tak hloupý gól a pak ještě jeden v prodloužení, tak je to škoda. Tento zápas jsme měli urvat a vyhrát potřetí v řadě. Přitom jsme měli dobrý pohyb, herně to nebylo špatné. Hráli jsme dobře organizovaně.

Třinec přitom tentokrát byl hratelný soupeř, souhlasíte?

Měli jsme to dneska urvat a uhrát třetí výhru v řadě, takovou sérii bychom moc potřebovali. Třinec má velký náskok, ani nevím kolik bodů. Na modré čáře si jeho hráči dovolí takové věci jako nikdo jiný. Dostali se do pohody, z čehož těží, ale až přijde play off, může je vyřadit klidně tým z osmého místa.

Třeba právě vás, ne? Třinec do Zlína nerad jezdí a ve vyřazovací části by se vám určitě rád vyhnul.

Bývá to tak, že na některých stadionech nebo proti některým týmům se vám hraje špatně. Po těch předchozích třech sezonách se jim sem nejezdí dobře. Máme za sebou šňůru vítězných sérií a Třinečtí vědí, že je tady nečeká jednoduché utkání. Bohužel jsme to dneska nedokázali potvrdit a vyhrát.

Nyní vás čekají důležité zápasy se Slavií a Mladou Boleslaví, tedy s přímými konkurenty v boji o play off. Budou to ještě důležitější utkání?

Pro nás asi ano. Když porazíme Třinec a prohrajeme se Slavií nebo Boleslaví, tak by předtím získané body byly úplně zbytečné. Musíme porážet týmy, které jsou v tabulce kolem nás a nedívat se na Třinec.

Zahrál jste si i proti svému kamarádovi a obránci Třince Tomáši Linhartovi. Hecovali jste se?

Jen jsme si volali, že přijede ještě v neděli nebo pondělí a sedneme si na kafe. Ale nijak se nehecujeme. Jen jsme pokecali a to je všechno. Nijak to nehrotíme. Možná jen v play off si zavoláme.