Jeho velká chvíle přišla už v šesté minutě utkání s Oceláři, kdy teprve šestnáctiletý bek dostal přihrávku na své oblíbené místo na modré čáře a vyslal projektil na Vojtkovu klec. „Snažil jsem se co nejrychleji vystřelit na bránu, puk ještě někdo z obránců soupeře tečoval pod horní tyčku,“ popsal svoji trefu Matěj Stříteský.

Kapitán reprezentační osmnáctky měl z gólu velkou radost, přesto si obvyklý rituál se schovaným pukem neodbyl. „Gól si budu určitě pamatovat navždy, ale puk jsem si nevzal. Přece jenom to nebylo v mistrovském zápase, ale v přípravném utkání. Ovšem i tak mám z něho velkou radost,“ usmíval se spokojeně velký talent vsetínského i celého českého hokeje, jenž 20. září oslaví 17 let.

Díky jeho brance a proměněnému sólu útočníka Erika Hrni vedli Valaši nad Třincem 2:0 a příznivý stav drželi až do 47. minuty. Pak ale hosté během šesti minut otočili na 3:2, v závěru přidali ještě dvě branky a vítězstvím si zajistili postup na finálový turnaj Tipsport Cupu. „Trenér Vlach nás sice po zápase pochválil za bojovnost, ale stejně je škoda, že jsme to v poslední třetině tak rychle ztratili. Takový zápas bychom měli vyhrát,“ je přesvědčený vsetínský obránce.

Stejně jako jeho spoluhráči také Stříteský prožívá těžce poslední týdny nejistoty kolem vsetínského klubu. Po pondělním potvrzení vyloučení Valachů z extraligy se tým soustředí na zisk prvoligové licence, přesto má celá situace blízko k jistotě. „Je to velmi těžké. Trénujeme sice pořád dále, ale někteří hráči už si shánějí angažmá pro případ, že by první liga nevyšla,“ připustil Stříteský, jehož případ to ale není.

„Momentálně nic nemám a čekám, jak dopadne snaha o první ligu. Kdyby tady ve Vsetíně hokej úplně skončil, tak bych asi zvolil zámoří. Šel bych zkusit některou z juniorských soutěží,“ plánuje si mladičký obránce, jenž v uplynulé sezoně odehrál v dresu Vsetína deset extraligových zápasů. „Kdyby se nakonec situace vyvinula tak, že by se hrála první liga, tak bych musel ještě zvážit, co dál. V tom jasno ještě nemám,“ dodal Matěj Stříteský.