Byť i ten lze považovat ze zlatý. Úřadující šampioni otočili výsledek z 0:1 na 3:1, ale domácí dvěma góly ve třetí třetině vyrovnali. A samostatné nájezdy díky precizně provedeným zakončením Hübla s Lukešem byly v domácí režii.

„Musíme být skromní. V naší situaci musíme brát každý bod. Ale nebudu zastírat, ke třem bodům chybělo dvacet vteřin, jsme zklamaní," přiznal smutný zlínský hrdina Tomáš Štůrala.

Byl to právě on, komu patří veškeré komplimenty. Co ten chlapík pochytal, to by vydalo na samostatný článek.

Aby ne, statistikům se zřejmě pořádně zavařila kalkulačka. Muselo dát pořádnou práci vlastně spočítat, kolik na něj šlo střel. Chvíli v kolonce svítilo numero, devadesát! Nakonec jej zredukovali na 68 ran, z nichž 45 mířilo přímo na něj. Se čtyřiceti si poradil.

Poprvé se ohlížel za brankovou čáru ve 12. minutě, když Žižka strčil svou hůl do Trávníčkova pokusu bek᠆hendem a tečoval kotouč za svého brankáře. Už v té době jej však Litvínov spolehlivě dostal do provozní teploty.

Poté si už Litvínov musel počkat až do třetí třetiny. Otěže zápasu totiž převzal Zlín. I proto, že až na jednu výjimku byli Chemici impotentní v přesilovkách. K dispozici jich dostali jedenáct, ale Štůrala s pomocí obětavých spoluhráčů čaroval. „Bylo to těžké, Litvínov střílel ze všech pozic. Naši beci lehali do střel, moc mi pomohli," vzkázal Štůrala.

Kouzlo pominulo až ve 47. minutě, kdy Petružálek tečoval Hüblovu střelu mezi Štůralovy betony a snížil na průběžných 2:3. A to ještě rozhodčí studovali na videu, zda jej za brankovou čáru „nedokopal". Poté už to bylo čekání na vyrovnání. Už to vypadalo, že se Litvínov nedočká. Až 22 vteřin před třetí sirénou pak při hře před brankáře Pavlík dotlačil kotouč za Štůralu i potřetí. „Moc se nám do té doby nedařilo. Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme ještě víc střílet a ze všech pozic. Přece není možné, aby tam něco nepropadlo," oddechl si autor litvínovského vyrovnávacího gólu Pavlík.

Přitom ševci statečně drželi. Za stavu 1:1 Kotvan, Matějíček i Urbanec během jedné přesilovky rozezvučeli brankovou konstrukci.

Nakonec se ševci hrající bez Svobody, Kubiše a Šťastného dočkali, když dlouhou přesilovku za drsný faul Frola na Okála využil Čajánek, který mezi kruhy jen plácl do kotouče směr brána.

A bylo ještě lépe. Druhým extraligovým gólem v kariéře zvýšil 74 vteřin před koncem druhé třetiny „host" z Havířova Tomáš Fořt na 3:1, který po chybě Šlégra dorazil Žižkovu střelu od modré čáry. Mladý zlínský útočník nahradil v první formaci zraněného Okála.

Jenže od té doby se Zlín soustředil pouze na udržení nadějného náskoku a favorit za pomoci přesilovek vyrovnal a v nájezdech pro sebe urval popáté ze šesti pokusů v sezoně i druhý bonusový bod.

Litvínov – Zlín 4:3 po sam. náj. (1:0, 0:3, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Trávníček (Chaloupka), 47. Petružálek (Hübl, Ručinský), 60. Pavlík (Hübl), rozhodující sam. nájezd Hübl – 23. O. Veselý (Čajánek), 28. Čajánek (Urbanec, Matějíček), 39. Fořt (Žižka). Rozhodčí: Pešina, Homola – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:11, navíc Frolo (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5675.

Litvínov: Francouz – Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Šlégr, Zeman, Frolo, Gula – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, R. Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

PSG Zlín: Štůrala – Matějíček, Žižka, Marušák, Řezníček, Kotvan, Urbanec, od 41. navíc O. Horák – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Köhler – Holík, Roman Vlach, Říčka – Fořt, Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hlasy trenérů po utkání 33. kola hokejové extraligy HC Verva Litvínov – PSG Zlín:

Radim Rulík (Litvínov): „V úvodu utkání jsme byli lepším týmem, ale dali jsme pouze jednu branku a to bylo málo, měli jsme jich dát více. Ve druhé části nás přibrzdila oslabení, která jsme hostům darovali. A víme, že jsou v přesilových hrách výborní, což také dokázali. Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním vyrovnat a po vstřelení druhé branky jsme tomu věřili. Nakonec se nám to podařilo a v nájezdech jsme měli štěstí. Vítězství si velice ceníme, dva body si za dnešní výkon zasloužíme."

Juraj Jurík (Zlín): „Utkání jsme nezačali vůbec dobře, byli jsme horším týmem. Ve druhé části jsme se zvedli díky přesilovým hrám a šli po zásluze do vedení. Ve třetí části jsme se dostali pod velký tlak Litvínova a domácí se štěstím vyrovnali. V prodloužení byly šance na obou stranách a v penaltách se ukázala větší zručnost domácích. Byli jsme blízko zisku tří bodů, ale máme pouze jeden, což nás mrzí."