Přesto se musel stěhovat začátkem září do prvoligové Třebíče. Teď kabinu aktuálního prvoligového lídra vyměnil za poslední tým extraligové tabulky. Už popáté za poslední dvě sezony. Zase totiž mají ve Zlíně pro něj práci.

„Říkám to pokaždé. Jsem rád, když se vrátím. Vůbec mi to nevadí," tvrdí s úsměvem na zarostlé tváři Štůrala, momentálně s 93,15% úspěšností zásahů třetí nejlepší gólman první ligy.

Tentokrát ale přicházíte do absolutně nejsložitější situace. Těšil jste se vůbec?

Ale jo, těšil jsem se. Je sice jiná situace, většinou se tady totiž vyhrávalo. Ale je to aspoň výzva.

Čekal jste, že se Zlín zase ozve?

Něco se povídalo. Dalo se asi čekat, že trenér bude chtít udělat nějakou změnu. Ozval se mi poprvé v sobotu po zápase v Jihlavě. Jenže v neděli jel hned Zlín do Vítkovic. Bylo by to všechno narychlo, takže jsme se domluvili, že nepřijedu. Bylo toho moc. Měli jsme hodně zápasů, do toho nějaká únava. Když jsem nebyl stoprocentní, nechtěl jsem do toho jít.

Nyní se cítíte jak?

Dobře. Naposledy jsme hráli v pondělí, další zápas mám až v pátek. Trochu si aspoň odpočinu.

Když jste přišel do kabiny, poznal jste, že na týmu leží deka?

Ani ne. Nálada je pořád stejná. Samozřejmě mají to kluci trošku v hlavě, ale neviděl bych to tak hrozně.

Vy jste ale přišel z Třebíče s absolutně čistou hlavou, kde se daří a vládne tam pohoda…

Nám se dařilo, takže mám opravdu čistou hlavu. Ale jestli jsem ve formě, nemůžu posoudit já. To je na posouzení druhých.

Sledoval jste na dálku zdejší situaci?

Určitě mě to zajímalo. Sledoval jsem kluky pečlivě. Viděl jsem ale jen sestřihy zápasů. Dalo se deset gólů, což je z šesti zápasů málo. Těžko se zápasy vyhrávají na 1:0. To se stane jednou za sezonu.

Přišel jste zrovna před zápasem se Spartou. Vloni jste sice v brance nezačal, ale poté jste byl jedním z klíčových hráčů slavného obratu s pražským týmem z 1:4 na 6:5. Vzpomněl jste si na to?

Ano, vybavil jsem si to. Byl bych rád, kdyby to dopadlo stejně. Ale v této situaci si nevyberete. Žádný soupeř není lehký.

V prvoligové Třebíči vládne pohoda. Nezačalo se mluvit i o extralize?

Jsou na zemi. O tom se vůbec nemluví. Prvním cílem je play off a postupnými kroky se chtějí dostat nahoru.

Jaký byl pro vás pondělní návrat do Šumperku, kde jste vychytal nulu a výhru 1:0?

Trošku nostalgie tam bylo. Těšil jsem se tam na kluky i fanoušky. Bylo to fajn.

Na začátku sezony jste po příchodu do Třebíče říkal, že než sedět v extralize na střídačce, budete raději pravidelně chytat první ligu. To platí pořád?

Každý gólman chce chytat. Kdybych dva týdny seděl na střídačce, nic mi to nedá.

Trenér Vlach si vás pozval do svého kamrlíku. Potvrdil vám, že nastoupíte?

Bavili jsme se různě. Ale oznámil mi, že budu chytat. Pro gólmana je lepší, když to ví takhle předem. Můžete se na to déle připravit. Ale neměl by být poznat rozdíl, kdyby mi to řekl ráno před zápasem.

Už v první lize jste v dresu Prostějova a Jindřichova Hradce zažil podobnou situaci, která tíží nyní Zlín. Může to být pro vás výhoda?

Když to zažijete, víte co od toho čekat. Není to ale nic jednoduchého. Chcete, makáte, ale nelepí vám to. To je pak skličující. Ale dá se z toho vyhrabat, když vyhrajete jeden dva zápasy. Tady by se mělo začít i od remízy, sbírat bod po bodu. Tým se z toho určitě vyhrabe.

Bydlení máte zajištěné?

To moc neřeším. Nevím, jak dlouho tady budu. Jsem nyní na hotelu Garni. Bude se to odvíjet podle zápasů, jak to bude vypadat.