Vyčítáte si to hodně?

Určitě, říkám si, že zápas se mohl vyvíjet jinak. Štve mě to, ale už se s tím nedá nic dělat.

Hlavně v první šanci ze 13. minuty před vámi zela prázdná branka a trefil jste pouze tyč. Zaskočilo vás to?

Právě že ne. Viděl jsem, jak si to Mates (Matějíček) stáhne, tak jsem si to zpomalil a říkal jsem si, že si najedu. Pak jsem viděl, jak to ke mně přicházelo. Viděl jsem, že je brána téměř prázdná. Chtěl jsem to trefit nahoru. Střela mi ale moc nesedla.

Spartě jste letos doma nedali ani gól. Máte pro to vysvětlení?

Nevím… asi mají dobré gólmany. Mají i velké silové obránce, proti kterým se hraje špatně. Ale první zápas jsme tady procházeli krizí. To od nás nebyl dobrý zápas. Dnes jsme ale klidně bodovat mohli. První dvě třetiny na to vypadaly. Kdybych já třeba proměnil jednu ze svých dvou šancí, mohlo by to být jiné.

Zatímco vy jste své tři přesilovky neproměnili, Sparta první využila a rozhodla.

Ty v hokeji rozhodují, to je důležitá věc. Nevím, jestli nám chybí i štěstí. První nám nevyšla, ale ve druhé i třetí už byla i střelba. Stáli jsme i před gólmanem. Možná nám jen chyběl moment překvapení.

Nemohl hrát roli i fakt, že jste měli delší pauzu, zatímco Sparta už ve středu po reprezentační přestávce hrála?

Třeba to tak mohlo být. My jsme měli zase natrénované. Věřili jsme si. Roli hrálo neproměňování šancí.

Jak vidíte naděje na play-off? Díky porážce Plzně zůstává vaše ztráta na desítku dva body, jenže nyní jedete do Třince a Vítkovic…

usíme dovézt body z venku, pokud chceme být v desítce. Teď už musíme mít téměř z každého zápasu nějaké body. Dva venkovní zápasy budou důležité v tom, aby nám soupeři před námi neodskočili. Věřím, že bodovat budeme. První dvě třetiny na body vypadaly.

I za stavu 0:2 to ještě mohlo dopadnout všelijak, nebyl proto zlomovým momentem třetí gól?

Kdepak, zlomová už byla moje neproměněná šance… (pousměje se). Pak už nám to tam padalo a těžce se to zastavovalo.