Vše se odehrálo ve 41. minutě, kdy Červenkův pokus na 3:2 sudí Hradil bez váhání uznal. „Ze střídačky to vypadalo, že puk pouze trefil horní tyč. Ze žádných závěrů jsem neviděl, že by to byl gól. Možná byl. Ale pro zklidnění situace by konzultace s videorozhodčím prospěla,“ je s odstupem času přesvědčen trenér RI Okna Zdeněk Venera.

„Samozřejmě že to v nás vzbuzovalo nedůvěru. Neochota sudího vyžádat si videozáznam nás mrzí o to více, že při našem druhém jasném gólu této možnosti využil,“ poukázal na fakt z první třetiny Venera.

Podávat oficiální protest však klub RI Okna nebude. „Nic už nenaděláme. Je totiž v kompetenci sudích, že pokud jsou o dosažení gólu přesvědčeni, tak konzultaci s videorozhodčím žádat nemusejí. Na rozdíl od soupeře naše naléhání nevyslyšel,“ pokrčil smířlivě rameny trenér.

Hlavní sudí Hradil měl na zlínské hráče zřejmě přísnější metr než na úřadujícího šampiona. Během celého zápasu jim povolil pouze čtyři přesilovky. Poté, co Berani úvodní dvě využili, další jim byly nabídnuty až v samém závěru, kdy bylo o výsledku rozhodnuto. Slavia hrála v početní výhodě hned sedmkrát! „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ poznamenal diplomaticky Zdeněk Venera, jenž už myslí na páteční domácí duel s Kladnem