„Celý tým nehrál, co by měl. Tragédii ale z toho nedělám, je to jen příprava,“ nehodlá se víc pitvat v porážce Sýkora.

Nastoupil jste coby centr druhé formace s křídelníky Důrasem a Rachůnkem. Jak spolupráce fungovala?

Velmi dobře, se spoluhráči jsem velice spokojený, oba jsou výborní hokejisté. S Michalem jsem dokonce v minulosti hrával v Mladé Boleslavi, ale v jednom útoku jsme se nepotkali, až tady ve Zlíně. Na druhou stranu je to teprve úvod přípravy na ledě a v sestavě se může mnohé změnit. Kromě pár jedinců zde nemá místo v sestavě jisté nikdo.

Byl jste koupen jako posila, která by měla plnit roli centra druhé útočné řady. Cítíte na svou osobu tlak?

Určitě, neboť si mě zde nebrali, abych hrál ve čtvrté lajně. Cítím velkou zodpovědnost, o to větší motivaci mám a více budu na sobě nyní pracovat a snažit se, abych tuto důvěru splatil. Žádné osobní mety a ambice nemám, pouze chci, aby se dařilo týmu a vedení s trenérem byli spokojeni.

Co bylo příčinou vaší absence v prvním zápase se Spartakem Moskva?

Na stará kolena jsem se zbláznil a rozhodl se změnit typ bruslí a po prvních hodinách na ledě to odnesla noha. Sice mě to ještě trochu bolí, ale už si nemohu dovolit absentovat.

Aklimatizace ve Zlíně už proběhla?

Už jo, vždyť jsem tady už od května. Na všechno jsem si zvykl. Pozitivní tady je vše, nemám si na co stěžovat. Zlín znám ale především z okolí stadionu a centrum města. Poněvadž dojíždím, víc jsem ještě nestihl.

Ke komu máte v kabině nejblíže?

Ke všem… Všichni jsme dobří kluci. Mezi nikým nedělám rozdíly. O něco blíže mám možná ke Švrčkovi, se kterým dojíždíme z Přerova.

Nastoupil jste s číslem 16 na zádech, je to vaše oblíbené?

Vůbec ne. To si vynutila okolnost, neboť nyní hrajeme v dresech z uplynulého ročníku, kde chyběla osmička. To bude mé číslo pro novou sezonu. Žádnou symboliku v tom ale nehledejte. V mládí na mě zbyla a od té doby jsem ji nevyměnil. Jsem rád, že i zde ji budu moci nosit.

Je příprava pod trenérem Venerou v něčem výjimečná?

Ani ne. Jako všude hodně trénujeme. Na druhou stranu zdejší příprava je hodně pestrá, je to dáno i tím, že se střídají s Rosťou Vlachem.

Dá se vytušit, jaké budou ambice týmu v novém ročníku?

Ne! Ale doufám, že budou stejné jako loni, jen v play off dosáhneme lepšího výsledku.