Předchozí
1 z 7
Další

Ševci se v předchozích dvou sezonách příliš neradovali. V nesestupovém ročníku Tipsport extraligy 2020/2021 vyhráli jen 14 zápasů, třikrát z toho za dva body.

O sezonu později sice vyhráli o utkání více, jen devětkrát ovšem zapsali plný zisk bodů. Z nejvyšší soutěže nakonec sestoupili.

V probíhající sezoně dosud zvítězili 21krát, 16krát za tři body. Dvakrát měli sérii čtyř výher v řadě, což překonali v lednu, kdy od 14. do 30. vyhráli šestkrát za sebou, neztratili ani bod.

Kdy naposledy měli šest ligových výher v řadě?

Šest výher v řadě: sezona 2012/2013 – 17. února do 11. března

Základní část se chýlila ke svému konci, ševci tradičně zažívali solidní závěr. Ten potvrzovali také od 49. kola, kdy porazili Třinec 4:2. V dalším zápase zvítězili v Českých Budějovicích 4:2, o dva dny později 5:4 v Plzni. Na západě Čech přitom ve třetí třetině prohrávali 1:3, během sedmi minut otočili na 5:3. Základní části zakončili domácí výhrou nad Pardubicemi 4:3 po prodloužení. Ševci sice ztratili vedení 3:0, po základní hrací době jim ovšem výhru vystřelil Urbanec. Tím jim zajistil Prezidentův pohár určený pro nejlepší tým základní části extraligy.

„Měli jsme parádní vstup do utkání, neboť úvodní třetina byla z naší strany skvělá. Hráče jsme v kabině i za jasného vedení 3:0 upozorňovali, že nás čeká ještě čtyřicet minut hry a nic není rozhodnuto. Pardubice to nezabalily a vrátily se zpět do zápasu. V nastavení se štěstí přiklonilo na naši stranu, za což jsme rádi. První místo a zisk Poháru prezidenta je dárek pro zlínské fanoušky. Přišli v hojném počtu a během sezony nás parádně povzbuzovali,“ chválil tehdejší asistent trenéra Juraj Jurík.

Série pokračovala ještě zkraje play-off, Berani ve čtvrtfinále vyhráli oba domácí zápasy nad Vítkovicemi 3:1 a 2:1. Zlínští nakonec zvítězili 4:2 na zápasy, v semifinále po šesti utkáních utloukli Třinec. Zisk titulu jim ale utekl v sedmém finále proti Plzni, konkrétně v 97. minutě, kdy rozhodl Straka.

Šest výher v řadě: sezona 2014/2015 – 25. ledna do 13. února

Berani rozjeli skvělou sérii v po mistrovské sezoně. Na konci ledna v domácím derby udolali Kometu Brno 4:2. Následně si poradili s Olomoucí (3:0) a Libercem (1:0), v dalších zápasech porazili Vítkovice (5:2), Pardubice (3:2). Vše zakončili domácí výhrou proti Litvínovu v poměru 4:2.

Vítězná jízda se zastavila 15. února na ledě Sparty Prahy. Ševci v tehdejším bláznivém zápase padli 6:7 po prodloužení. Od začátku tahali za kratší konec, stáhli manka 0:3 a 1:4, vždy ale dokázali srovnat. Po základní hrací době se hrálo jen 30 vteřin, rozhodl Forman.

„Pokud na Spartě chcete pomýšlet na dobrý výsledek, tak musíte být v optimální formě. Na nás bylo, že po té dlouhé vítězné šňůře a po pátečním zápase jsme byli všude o krok později. Působili jsme horším dojmem, Sparta se zaslouženě dostala do vedení. Když to vypadalo, že utkání bude hotové, tak jsme šli na kontakt. Hráči tomu začali věřit. Myslím, že za druhou půlku jsme si bod zasloužili. Určitě jsme za něj rádi,“ komentoval Jurík tehdejší prohru.

Sedm výher v řadě: sezona 2013/2014 – 2. února do 4. března

Jízda za extraligovým titulem začala už v základní části, konkrétně 2. února. Znovu to bylo proti Kometě Brno, tentokrát na jejím ledě, kdy svěřenci Rostislava Vlacha zvítězili 4:0. Následovaly výhry se Slavií Praha (4:2) a Vítkovicemi (5:2).

Berany nezastavila ani 19 dní dlouhá olympijská pauza, po ní si poradili s Chomutovem 6:3. Na konci února uspěli s hradeckým Moutfiledem 4:2. V březnu ještě zvítězili s Plzní a se Spartou, v obou případech 2:1.

„Věděli jsme, že při současné formě Sparty a hlavně jejího útoku nemůžeme hrát otevřený hokej. Zaměřili jsme se na obranu a chtěli ujíždět do brejků. Výborný výkon podal brankář Libor Kašík. S touto taktikou jsme slavili úspěch. Jsme rádi jednak za tři body a rovněž za prodloužení vítězné šňůry. Potvrdili jsme, že před play off máme dobrou formu,“ těšilo Juraje Juríka po sedmé výhře v řadě.

Série skončila až v Liberci, kde zlínští hokejisté padli 3:4 po samostatných nájezdech. Bod zachraňoval Petr Leška v čase 59:37.

Sedm výher v řadě: sezona 2013/2014 – 6. dubna do 21. dubna

A znovu mistrovská sezona. Berani po úspěšné čtvrtfinálové sérii s Hradcem 4:2 na zápasy v semifinále čelili Třinci, po dvou venkovních zápasech prohrávali 0:2 na utkání.

Vše se zlomilo s příchodem na Zimní stadion Luďky Čajky, kde Oceláře porazili 2:0 a 4:3. Na ledě soupeře vyhráli 4:3 po prodloužení, v 67. minutě rozhodl Kotvan. Doma smetli protivníka 5:1 a podruhé v řadě postoupili do finále extraligy. Započítaly se tak čtyři výhry v řadě.

„Závěr jsme si už užívali s společně diváky až do konce. Porazit tak silné mužstvo jako byl v letošní sezoně Třinec, čtyřikrát za sebou, je úspěch,“ radoval se Jurík.

Přišla finálová série s Kometou Brno a fantastické první tři zápasy! Berani na Zimním stadionu Luďka Čajky dvakrát vyhráli 3:0, z ledu rivala si odvezli vítězství 4:1. Druhé venkovní utkání nevyšlo, ševci prohráli 1:3. Tím skončila další sedmizápasová vítězná série.

O tři dny později to už vůbec neřešili, Kometu porazili i počtvrté, tentokrát 5:3, díky čemuž po 10 letech vybojovali druhý extraligový titul.

Devět výher v řadě: sezona 2004/2005 - 28. září do 19. října

Žádná mistrovská kocovina, nýbrž skvělý rozjezd do ročníku 2004/2005. Zlínští hokejisté sice v úvodním zápase sezony prohráli na Spartě Praha 1:3, následně však neprohráli 13 zápasů v řadě, 17krát za sebou navíc získali alespoň bod!

Před téměř dvaceti lety ještě nerozhodovaly samostatné nájezdy. Pokud tak vítěze neurčilo ani prodloužení, soupeři shodně brali po jednom bodu.

To se přihodilo i ševcům, kteří po porážce na Spartě vyhráli tři střetnutí za sebou, v pátém utkání sezony se rozešli smírně s Duklou Jihlava 2:2.

Následně se dostavila vítězná série devíti zápasů! Berani pětkrát v řadě vyhráli v základní hrací době, následovala výhra v prodloužení na ledě Litvínova 1:0. Zlínští uspěli v dalších třech utkáních. Až 19. října prohráli teprve podruhé v sezoně, znovu se Spartou Praha, tentokrát 2:3 po prodloužení.

Berani posléze vyhráli s Plzní a Vítkovicemi, 29. října prohráli doma se Vsetínem 2:3 po prodloužení. Podruhé bez bodu skončili poslední říjnový den na kluzišti Karlových Varů.