Co je na vašich přesilovkách tak špatné?
Nejhorší jsou vhazování. Měli jsme u nich dvě buly ve třetině a oni nám ve třech úplně čistě vyhodili puk z buly. To je podle mě šílenost. Tam jsme ztratili asi čtyřicet vteřin, kdy jsme se museli znova dostávat do jejich pásma. Všech pět hráčů by ten puk mělo sežrat, jen abychom ho vybojovali. To samé platí i při přesilovce pět na čtyři. Čistě vyhráli buly a hráli přesilovku v klidu. A my si jezdili pro puky do vlastní třetiny. Právě tímhle ubývají síly a pak chybějí, když ji chceme rozehrát. To rozhodlo.

HC Aukro Berani Zlín  - BK Mladá Boleslav
Tradiční bída s Boleslaví. Berani důležitou bitvu nezvládli

Proti Mladé Boleslavi především na domácím ledě se vám dlouhodobě nedaří. Čím si to vysvětlujete?
Vůbec nevím. Asi jí to tady sedí. Některé týmy máme více oblíbené, jiné zase méně. Tady si víc věří, dnes v první třetině nám jeli dva na jednoho a tři na jednoho. Mohlo to skončit už tam větším rozdílem. Když jsme vedli 1:0, věřil jsem, že je to rozhodující moment a bude se nám hrát lépe. Jenže pak přišly nevydařené přesilovky. Nevím, proč lidé na nás zase začali pískat. Ale pokazili jsme to vlastními chybami. Třetí třetinu si zkušeně pohlídali. Až na naši čtvrtou lajnu, která hrála výborně, jsme neměli ani pořádnou šanci.

Nepodepsal se na vás výprask 0:7 v Liberci?
Určitě ne. Někdy je dobré i takovým výsledkem prohrát. My jsme věděli, kde jsme při inkasovaných gólech udělali chyby. Snažili jsme se z toho poučit. Dnes to byl vyrovnaný zápas, který jsme měli překlopit na svou stranu.

V pátek míříte na led úřadujícího mistra do Brna, ovšem podobné duely zvládáte lépe, ne?
Nezvládáme zápasy s týmy kolem nás, naopak bodujeme s týmy, které už mají jisté play-off. Je asi lepší, když jedeme k silnějším týmům. Je čtyřicet zápasů za námi a stále neumíme porážet týmy, které potřebujeme. Možná je dobře, že Brno má fazonu. I když jsme s nimi naposledy prohráli, nehráli jsme špatně.

Utkání 42. kola Tipsport extraligy ledního hokeje se odehrálo 21. ledna v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a Aukro Berani Zlín. Na snímku vpravo Jan Ordoš.
Pod Ještědem spadla lavina. Berani inkasovali sedm gólů

Sezonu máte rozjetou dobře a pořád máte situaci ve vlastních rukou. Byla by škoda to ztratit, že?
Přijde mi, že si koledujeme o drama do poslední chvíle. Přitom si chceme desítku pohlídat co nejdřív, abychom do play-off nakoukli. Zatím se nám to nedaří. Je to frustrující, ale ještě máme devět pokusů.

V lednu se hraje pravidelně třikrát v týdnu. Jde už poznat, že síly ubývají?
Určitě to jde poznat. Každá porážka bolí víc, ubere víc sil. Je to hodně náročné. Nevím, proč se tyto zápasy nehrály někdy v září nebo říjnu, kdy jsme týden stáli a nyní je to nahrnuté.