Na kontě měl dosud jen dva body. Stejný počet zaznamenal v neděli proti Třebíči – nejprve vstřelil důležitou vyrovnávací branku na 1:1, ve druhé třetině zapsal důležitou asistenci na vítěznou branku Hejcmana. „Posledních pár utkání jsem hrál poctivý hokej a asi se mi to vrátilo. Jsem rád, že to tam konečně spadlo. Snad mi gól pomůže a budu se postupně zvedat,“ přeje si bývalý útočník Mladé Boleslavi

Nedělní trefa proti druhému mančaftu Chance ligy byla vskutku důležitá – dostavila se pouhých devět vteřin před koncem úvodního dějství, kdy domácí zužitkovali přesilovou hru. „Vyhráli jsme buly, Gazdec (Daniel Gazda – pozn. red.) pak dal křížnou na Tondu (Antonín Honejsek – pozn. red.). Ten vystřelil, mně se to odrazilo před prázdnou branku. Ani jsem se nestihl bát, zda to dám, nebo ne. Málem jsem to taky nedal,“ pousmál se spokojený střelec.

Berani po dvou třetinách vedli 2:1, další trefy přidali v závěrečném dějství – na rozdíl dvou branek zvyšoval nejproduktivnější hráč ševců Illéš, který bodoval v pátém zápase v řadě. Necelou minutu před koncem zápasu se do prázdné branky prosadil bek Gazda, pro kterého to byl už dvanáctý bod v sezoně.

Svěřenci Rostislava Vlacha tak vyhráli počtvrté za sebou, což se jim podařilo podruhé v sezoně. „Poslední zápasy jsme začali předvádět nepříjemný hokej, soupeřům se proti nám hraje těžko. Je to cesta, jakou musíme jít. Doufám, že se vše zlomí a vítězství budou přibývat!“

Proti Třebíči to však nebylo vůbec snadné, Beranům celkově chybělo sedm hráčů. Do hry se nedostali beci Bukač a Husa, v útočných formacích chyběli Claireaux, Frömel, Gago, Mrázek a Ondráček.

Domácí tak většinu zápasu odehráli na tři pětky. „Věděli jsme o tom v den zápasu. Co se týče sil, tak se to dalo, ještě není ani polovina sezony. Za této situace je důležité zbytečně nelítat. Když jste na ledě minutu, tak se z toho už nedostanete.“

Fyzických sil měli domácí dost. Během víkendu přitom odehráli dva těžké duely, v pátek ještě zvítězili nad Přerovem. „Proti Přerovu nám to tam napadalo, vedli jsme o čtyři góly. Pro nás to určitě bylo jednodušší. Třebíč teď hrála velice dobře, má výborný systém. Po dvou třetinách jsme navíc vedli jen o jeden gól,“ srovnal Pospíšil oba duely.

Hokejoví Berani v pátek budou usilovat o páté vítězství v řadě. Od 17.30 hodin nastoupí na ledě Litoměřic, sedmé mužstvo Chance ligy má oproti ševcům jen o bod méně. Dva zápasy ale k dobru.