„Zápas se mi těžko hodnotí. Ještě tři minuty před koncem utkání jsme sahali po bodu, nakonec to však nevyšlo. Bylo by to pro nás velké povzbuzení,“ trápilo na pozápasové tiskové konferenci Svobodu.

Berani soutěžní utkání naposledy sehráli 27. září na ledě Pardubic, od té doby uplynulo dlouhých šest týdnů. Možná i proto na začátku klání na svého soupeře vletěli ve velkém stylu, úvodní tlak ovšem brankou neskončil.

Hokejisty Zlína dvakrát v první třetině výrazně podržel brankář Libor Kašík, zásluhou čehož jeho spoluhráči udrželi naději na vydařenou první třetinu. To se také nakonec podařilo - v přesilové hře se druhou brankou v sezoně prosadil Bedřich Köhler.

Domácí ve druhé třetině ke všemu vedli 2:0 a 4:2, hostující výběr přesto v obou případech dokázal brzy srovnat - vždy se tak přihodilo během jediné minuty.

Extraligoví hokejisté Zlína (v modrém) na úvod restartu nejvyšší soutěže v pondělním 15. kole podlehli pražské Spartě 4:6.
Deset branek a 156 vteřin od bodu! Berani znovu padli se Spartou

„Po vstřelené brance bývá hodně důležité navázat na předváděnou hru. Svůj podíl však na tom má samotná Sparta, která disponuje kvalitním týmem, což ukázala v průběhu zápasu tím, že si vytvořila hodně šancí. Výrazně nás ovšem podržel Kaša,“ chválil 53letý kouč brankářskou jedničku, která v utkání pochytala vyložené šance soupeře.

Rozhodující moment utkání se dostavil v čase 57:24, kdy Michal Řepík poprvé v zápase poslal Spartu do vedení. Ihned po vstřelené brance na domácí lavičce vzplály emoce, ke kterým se Robert Svoboda ovšem výrazněji vyjadřovat nechtěl.

„Znovu se na vše podívám až v televizi, je to na rozbor. Z našeho pohledu jsme danou situaci nějakým způsobem, více bych to snad ani komentovat neměl,“ zůstal tajemný Svoboda, jenž si nakonec se svým realizačním týmem nevyžádal tzv. Coach challenge, která by posoudila předešlou situaci.

Domácí tým ještě bojoval, do konce zápasu ke všemu získal ještě minutu a čtvrtou dlouhou přesilovou hru, která zůstala nevyužita. Hosté si naopak 33 vteřin před závěrečnou sirénou připsali technický gól. Do prázdné branky střílel David Tomášek, jenž při tomto pokusu byl faulovaný.

I přes porážku však hlavní trenér Beranů dokázal najít pozitiva.

„Ze zápasu si minimálně můžeme vzít, že jsme vstřelili čtyři branky. Bohužel je smutné, že to nestačilo alespoň na bodový zisk. Více než šestitýdenní absence byla trochu znát. Vzhledem k hernímu rytmu extraligy však věříme, že se rychle budeme zlepšovat,“ poukázal na skutečnost, že hokejisté Zlína do konce týdne odehrají tři zápasy - na ledě Olomouce, doma s Pardubicemi a v neděli v Třinci.

„Celkově to byl ofenzivní hokej nahoru dolů, bohužel do naší sítě padlo více branek a vyšli jsme tak bodově naprázdno. Nad výsledkem už však není čas smutnit, čekají nás další zápasy. Musíme se nachystat,“ má jasno Svoboda.

Další utkání Berani sehrají ve středu od 18.00 hodin na ledě Olomouce, se kterou v úvodním zápase letošního ročníku extraligy prohráli 1:4.