„Padesát minut jsme diktovali tempo. Odehráli jsme dobrý zápas a potvrdili vzrůst formy. Jsme na dobré cestě se stále ještě zlepšovat, aby výkony vrcholily v play off," lebedil si spokojený asistent zlínského kouče Juraj Jurík.

Do svého výkonu berani v pátek konkrétně implantovali ofenzivní aktivní pojetí, nasazení a obětavost, ale také ochotu ze sebe vymáčknout maximum.

„Zlín nás přehrál, přebruslil a přetlačil. Výsledek je logický," nehledal žádné výmluvy kouč Hradce Králové Peter Draisaitl, který včera uzavřel novou smlouvu se svým klubem.

Byl to odborník na vína obránce Tesařík, který ve 4. minutě v přesilovce načal oku lahodící zlínskou hokejovou veselici. Zlín v ní pokračoval celý zápas. Hradec se až na výjimky zoufale bránil rozjetému zlínskému komandu, které Lvy mnohdy přimáčklo i v pěti.

A v přesilovkách dávalo góly. V polovině utkání s pomocí Lešky a Balaštíka rozebral Köhler hradeckou defenzivu do poslední matice.

„Nárůst formy nastal u většiny hráčů. Zatímco během sezony to na sebe vzala jedna, maximálně dvě pětky, v poslední době nám fungují všechny. Jakmile jsme se vrátili k obvyklému složení formací, začali jsme předvádět podobný hokej jako loni. A jsme produktivní," dělalo radost Juríkovi.

A když už Hradec ohrozil zlínskou klec, stál v ní opět výtečný Kašík, který pochytal 21 pokusů. Nestačil jen na přesilovkovou střelu Tvrdíka a 45 vteřin před koncem Frühaufův dalekonosný pokus.

„Za stavu 2:1 se mohlo se zápasem ještě něco stát. Gól na 3:1 nás ale zničil," litoval Draisaitl, jehož tým padl popáté za sebou.

Mírné napětí trvalo jen čtyři minuty. Leška o zadní mantinel narazil Honejskovi, který se šikovně vyhnul obránci a geniálně poslal Kantora do fronty na párek. V 50. minutě objel prázdnou klec Ondráček a bez problémů druhý zápas za sebou skóroval.

„Po třetím gólu se nám vrátilo zpět sebevědomí, které bylo po inkasovaném gólu nahlodané," uznal Jurík.

PSG Zlín – Hradec Králové 4:2

Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Čajánek, O. Veselý), 30. Köhler (Balaštík, Leška), 48. Honejsek (Leška), 57. J. Ondráček (Kubiš) – 44. Tvrdík (Pospíšil), 60. Frühauf (Harant, Knotek). Rozhodčí: Minář, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc Kudrna (Hradec Králové) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4059. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:2.

PSG Zlín: Kašík – Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Okál, Holík, F. Čech – J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hradec Králové: Kantor – Harant, Frühauf, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Tvrdík, Pospíšil – Škoda, Knotek, Červený – Švihálek, Marha, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.