A podle indicií to bude pořádná veselice.

„Máme mimořádnou radost ze zapojení všech do aktivit spojených s oslavami. Držitelé titulů a dlouhodobí generální partneři zlínských hokejistů se hrdě hlásí ke své minulosti a společně s ostatními se těší na naše velmi dobré výsledky v příští sezoně,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer Martin Hosták, který byl účastníkem setkání s novináři v rámci natáčení klipu Den s Berany v Luhačovicích.

Klub již na začátku června potvrdil příchod staronového hlavního partnera, kterým se stala společnost Synot Tip, a. s. A nyní představil další „silné hráče“, kteří pomohou s konsolidací sportu číslo jedna ve městě.

„Klub je po ekonomické stránce stabilní a stojí na pevných základech. Nemusíme se obávat o finanční zajištění nadcházející sezony, i když po odchodu společnosti Aukro hledáme generálního partnera,“ pověděl Hosták.

„Na druhou stranu se nám daří získávat další poměrně významné partnery,“ zmínil výše uvedené „tradiční“ značky, ke kterým se už částečně vloni přidala společnost METAL-PS spol. s r. o. z Otrokovic a nově nyní i napajedelská firma PRECIZ, s. r. o. a společnost PERI, spol. s r. o.

Hosták dokonce počítá i s variantou, že klub rozehraje sezonu i bez generálního sponzora.

„Nejsem z toho nervózní. Pracujeme všichni tak, abychom klub zabezpečili, i kdyby žádný nebyl. Situaci, která nastala vloni, bychom se rádi vyhnuli. Vše jsme řešili narychlo a byli vůbec rádi, že Aukro s námi spolupracovalo, byť ne nějak ve velké míře. Pro mě pak bude lepší zůstat bez generálního partnera a připravit se v rámci možností, které máme. Pokud by přišel silný generální partner, budu chtít, aby zůstal na víc let, abychom každý rok neměnili název klubu,“ prozradil Hosták jednu z podmínek.

Jisté je, že znak ani název klubu se měnit s příchodem nového generálního sponzora nebudou.

„Jsme Berani Zlín a máme svého berana. Pokud by přišel generální sponzor, připojí se do názvu stejně jako Aukro,“ ujistil fanoušky Libor Kožík.

Vedení zlínského hokeje by zároveň po finanční stabilizaci rádo přilákalo své odchovance, kteří se rozprchli do světa i za lepšími podmínkami.

„Máme silnou generaci, která dorůstá do ideálního hokejového věku, která vyhrávala tituly v dorostech a juniorech. Vidím velký potenciál získat opět kluky pod jednu střechu. Myslím tím Michala Jordána, Petra Zámorského a Petra Holíka,“ zmínil Hosták výrazné osobnosti.

„Kluci se znají, a pokud dobře posílíme, můžeme myslet na to, že budeme hrát nahoře a nebudeme mít starosti s tím koukat se pořád dolů. To je naše strategie pro tuto chvíli. Proto z toho nejsem vůbec nervózní,“ prokazuje Hosták schopnosti pokerového hráče.