Za svým triumfem vyrazili dvěma slepenými góly z úvodní části a definitivní pojistkou v závěrečné části.

PSG ZLÍN – KOMETA BRNO 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Berani nastoupili v kompletním složení i s uzdraveným obráncem Švrčkem. Kometa se Beranů nezalekla, napadala celou první třetinu ve třech hráčích. V sedmé minutě byla za svou aktivitu odměněna vedoucí trefou zlínského odchovance Veselého, který dotlačil kotouč za Sedláčka.

Trefu však musel potvrdit videorozhodčí. Vzápětí se strhla šarvátka mezi Švrčkem a Mojžíšem. O půl minuty později jásali brněnští fanoušci podruhé, po chybě obránce se prosadil Huml. Zlín zvýšil obrátky a tři minuty před koncem snížil ve čtyřech Švrček.

„Vítězství jsme si odmakali a odpracovali. Dali jsme dva góly v rychlém sledu, kterými jsme se uklidnili, naopak soupeř znervózněl a my jsme začali dobře bránit. Čekali jsme na brejky. Rozhodující byl třetí gól a výborně odbráněná třetí třetina,“ pochvaloval si hlavní kouč Komety Vladimír Jeřábek.

Druhá část začala zlínským náporem, jenže naopak v polovině zápasu využil přesilovou hru po chybě defenzivy Beranů forvard Kvapil. Sivák mohl opět snížit, ale po faulu Zubíčka neproměnil trestné střílení.

Kometa si udržovala pozornou obranou dvoubrankový náskok. Přestože si hokejisté PSG vytvořili několik šancí, žalostnou koncovkou se však připravili o zkorigování výsledku.

Naopak definitivní pojistku přidal čtyři minuty před koncem, když Balejův pokus propadl za Sedláčka.

„Nedaří se nám, nejsme schopní dát gól ani z těch nejvyloženějších šancí, kterých jsme si vytvořili dostatek. Není vidět pohoda. Od začátku prohráváme, přitom bychom potřebovali jít do vedení my. Koncovka je křečovitá, přitom nemůžu říct, že by se kluci nesnažili. Kometa vyhrála zaslouženě. Hrála v pohodě, naopak my se trápíme. Musíme se přes slabší období prokousat,“ věří hlavní kouč Beranů Zdeněk Venera.

Branky a nahrávky: 17. Švrček (T. Sýkora) – 7. Veselý (Hubáček), 7. Huml (Jaroslav Svoboda), 29. Kvapil (Hruška, Zubíček), 56. Balej (Kvapil, Malec). Vyloučení: 6:9. Využítí: 0:2. Rozhodčí: Petr Blecha, Milan Minář – Marián Poruba, Rudolf Vengřín. Diváci: 5803. Muž zápasu: Trvaj.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Řezníček, Bořuta, Kučný, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek – Kubiš, Roman Vlach, Sivák – Záhorovský, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kometa Brno: Trvaj – Mojžíš, Stehlík, Malec, Richter, Houdek, Zubíček, Protivný – Veselý, R. Procházka, Hubáček – Jaroslav Svoboda, Huml, Brabenec – Balej, R. Hruška, Kvapil – Jakub Svoboda, Erat, Pospíšil. Trenéři: Jeřábek a Lubina.