SLAVIA PRAHA – PSG ZLÍN 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Slavia se musela obejít bez útočníka Tomici, který se zranil během

nedělního derby při střetu s Kočím. Ve druhé útočné formaci za něco zaskočil Sklenář. První třetina nabídla pravou hokejovou nudu a byla především urputným bojem bez šancí.

Hostující Berani měli alespoň dvě, které stály za zaznamenání. Ve čtvrté minutě připravil Kubiš příležitost pro Holíka, v sedmé pak Köhler po pěkné a rychlé kombinaci jel sám na Furcha, ale v obou případech výtečně zasáhl domácí gólman. Slavia nejvíce zaujala Kolaříkovým kouzlem, když zkušený domácí bek nechal ve své výstroji po střele hostů zmizet kotouč a nenašel ho ani po spolupráci s rozhodčími. „Bylo to hodně upracované utkání. Věděli jsme, že hosté velice dobře brání a měli jsme trošku strach z toho, aby nám neodjížděli. Zlín je v obracení hry do rychlých protiútoků velmi silný a pár jich tam bylo hodně nebezpečných,“ poznamenal hlavní trenér Vladimír Růžička.

Druhá dvacetiminutovka se nesla co do hokejové krásy v podobném duchu, ale nabídla alespoň o něco více vzruchu, o což se i první změnou skóre postaral Důras, když úspěšně zakončil přečíslení tří na jednoho. Zlínští hráli poté ve velmi krátkém sledu dvakrát přesilovku, ale v obou případech si počínali ještě hůře než Slavia při své početní výhodě v první třetině. „Vytvořili jsem si tlak, ale málo se cpeme do branky, hráči jsou za ní nebo na mantinelu. Velice dobře chytali oba brankáři, Furch podal opět vynikající výkon. V prodloužení to je o štěstí a šťastnější jsme byli my,“ pochvaloval si Růžička.

Až po skončení druhého z obou trestů se Roman Vlach ocitl sám před Furchem, lepší možnost zakončení mu ovšem zhatil Jelínkův faul. I třetí přesilovku Zlína ale bylo možné bez nadsázky označit za zcela bídnou.

Na konci 32. minuty Slavia hosty potrestala, když se vydal na zteč kapitán Kadlec a výbornou Hertlovu přihrávku uklidil mezi Horčičkovy betony.

Pražané poté hráli přesilovku, Kůrka v ní ale nedokázal prostřelit hráz, kterou na brankové čáře vytvořili Horčička s bekem Tesaříkem.

Ve třetím dějství byla aktivnějším mužstvem Slavia a Micka ve 47. minutě dokonce rozjásal její fanoušky, ale jen na okamžik, neboť pálil do boční sítě. Obrovskou možnost rozhodnout měl poté Doležal, jenže z mezikruží minul branku a stav 1:1 nezměnil ani Kůrka, takže potřetí v sezoně duel mezi oběma dnešními soky pokračoval do prodloužení.

V něm po 46 vteřinách zahákoval Galvas unikajícího Vondrku, jehož úmysl při nařízeném trestném střílení však Horčička velmi snadno přečetl. Slavia ale nemusela smutnit dlouho, neboť o chvilku později zacílil přesně Šulc. „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, hodně upracované. Padlo málo gólů a bylo vidět, že šlo o hodně. Dopadlo to se šťastnějším koncem pro Slavii,“ podotkl zlínský trenér Rostislav Vlach. (čtk)

Branky a nahrávky: 32. Kadlec (T. Hertl, Krenželok), 63. Šulc (Pospíšil) – 24. Důras (Leška, Kubiš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Fraňo – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 2763.

Slavia: Furch – Kadlec, J. Krejčík, Krejčí, Kolařík, Šulc, Dresler, Roth – Pospíšil, Alinč, Vondrka – Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář – Jaškin, T. Hertl, Krenželok – Micka, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann, Čelanský a Beránek.

Zlín: Horčička – Zámorský, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Holík, Čajánek, Kubiš – Melenovský, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Honejsek, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.