„Předběžně jsme se domluvili, ale smlouva ještě není podepsaná,“ podotkl hlavní kouč Rostislav Vlach, jenž i s vedením včera předstoupil před hráče a poděkoval jim za uplynulou sezonu.

„Jsem rád, že jsme se dohodli tak brzy. Tým má perspektivu a nechci odejít od rozdělané práce,“ vzkazuje Vlach.

„Máme zájem, aby trenérské duo pokračovalo. Přesvědčilo nás o tom play off, na které dokázali hráče trenéři připravit. Nejsme sice finálně domluvení, ale mělo by to být minimálně na dvě sezony,“ potvrdil jednatel klubu PSG Zlín Patrik Kamas.

S Vlachem se opravdu zřejmě vedení dohodne. Není však příliš pravděpodobné setrvání jeho asistenta Josefa Turka. Progresivního kouče totiž lanaří stále ještě úřadující šampion z Třince, jenž po vyřazení právě Zlínem v předkole play off hodil přes palubu trenéra Jana Tlačila. „Spolupráce fungovala perfektně. Pro mužstvo byla přínosem. Nechci mu ale bránit. Chápu, že by to byl pro něj posun v trenérské práci,“ uvědomuje si Vlach.

„Pepa odvádí výbornou práci a byl bych rád, kdyby od rozdělané práce neodcházel. Chápu, že nabídka na práci hlavního trenéra je velmi motivační, ale on je typ, který bude hodnotit vztah k mužstvu i jeho potenciál,“ tvrdí Kamas.

Turek nyní rozhodně úřady práce obíhat nebude. Kromě zlínské a třinecké nabídky totiž registruje ještě zájem dalšího extraligového týmu na pozici asistenta trenéra. „Do finančních dostihů se ale pouštět nebudeme. Navíc v případě Pepy to není o penězích,“ tvrdí Kamas.

Ve Zlíně by však Turkovi zbyla „pouze“ role asistenta, což je pro ambiciózního trenéra málo. „Důležité rozhodnutí jsem sice dělal já, ale Pepa měl dostatek prostoru,“ tvrdí Vlach a rozdělení pravomocí.

„Zatím je však předčasné o případné náhradě asistenta uvažovat. Bude na to dostatek času,“ ví Vlach.

Vedení již také intenzivně jedná s hráči, kterým koncem dubna končí platné kontrakty. „Tři čtvrtiny týmu jsou pod smlouvou. Narozdíl od předchozí sezony je na čem stavět,“ libuje si Vlach.

„Rozpočet by měl být přibližně stejný jako v uplynulé sezoně,“ tvrdí Kamas.

Včera také vyšlo najevo, že se dvaceti góly nejlepší střelec týmu Bedřich Köhler podepsal novou tříletou smlouvu. Také složení brankářské dvojice Horčička – Sedláček zůstane pro příští ročník nezměněno. Vedení se nyní mimo jiné soustředí na dohodu se zkušeným Martinem Hamrlíkem.

„Jednáme s ním. Mladému týmu může svými zkušenostmi dát hrozně moc. Musíme najít jen optimální model vyvážený pro něj i klub,“ podotkl Kamas.

Zároveň rozjel jednání kolem útočníka Marka Melenovského, který se vrací z hostování zpět do Karlových Varů. „Začali jsme prověřovat, za jakých podmínek bychom jej mohli získat,“ přiznal jednatel PSG zájem o borce, který se výrazně podílel na jízdě beranů v play off.

Podotkl však, že příchod nových tváří zatím není na pořadu dne. „Je to předčasné, protože nejsou uzavřena jednání se stávajícími hráči.“

Ostatně, do mužstva ani není třeba nijak výrazně zasahovat. Navíc na šanci čekají další talentovaní hokejisté, jejichž nasazování se klubu výrazně vyplácí.

„Pokud mladí kluci trénují naplno, dodržují taktiku a poslouchají trenéry a řídí se zkušenostmi starších, jsou pro tým přínosem,“ pochvaluje si Kamas směr, jakým se klub vydal.

Zároveň by však téměř každý zlínský fanoušek přivítal návrat kanonýra Jaroslava Balaštíka, jenž uplynulou sezonu strávil v Mladé Boleslavi. „Končí mu smlouva a může nastat situace, kdy se po hotových hráčích budeme dívat. Bude jedním z volných hráčů, pokud nepodepsal již jinde,“ nastínil současnou situaci kolem někdejšího zlínského kapitána Patrik Kamas.

Berani se na suchou část přípravy sejdou za pět týdnů koncem dubna. „Přesný plán ještě není hotový, ale bude velmi podobná jako vloni. Dva měsíce se budeme připravovat, následovat budou dva až tři týdny dovolené a poté vyjedeme na led,“ shrnul trenér Rostislav Vlach svou představu.