„Bohužel se vždy jednalo o mládežnické kategorie – nejvýše dvacetileté. Sen řídit mužskou elitu se mi nesplnil a už to ani nestihnu,“ bere již s nadhledem hokejový rozhodčí z Valašského Meziříčí.

Jeho odborné oko samozřejmě při sledování zápasů vždy sklouzlo na výkony svých kolegů. „Popravdě mě ničím speciálním nepřekvapili, ničím v řízením nevybočovali. Zažil jsme šampionáty, při kterých se sudí zaměřili na nedovolenou hru holí či bully. Vypadá to, že se již řízení sjednocuje,“ vnímá Hradil.

I pro něj přitom byl silným momentem coach challengev našem duelu s Dánskem, kdy byl českému nároďáku upřen vítězný gól v prodloužení. „Bylo to správné rozhodnutí. Opět se ukázalo, jak výborná je pomoc techniky. Jednalo se o fousové porušení pravidel, které lidské oko nemá šanci zaznamenat. Zvláště, když se vám odehraje přímo pod nosem,“ má pochopení v extralize druhý nejvíce pískající sudí mezi elitou.

„Je škoda, že u nás z technických a i ekonomických důvodů nelze toto pravidlo o postavení mimo hru využít, řada klubů po něm touží. Popravdě ani v další sezoně tato možnost nebude,“ potvrzuje Hradil „Jistě by to pomohlo hokeji, neboť sporných situací je pořád hodně,“ cítí sudí, který tak s kolegy bude moci řešit trenérské výzvy jen v situacích okolo brankoviště