„Neměli jsme vstup dobrý do utkání, soupeř měl lepší pohyb, odskočil na dvě branky. Kluci to nezabalili. Povzbuzovali jsme se, aby se to zvrátilo, což se nám podařilo. Ve třetí třetině jsme na tom byli lépe, srovnali jsme. Gól soupeře v přesilovce ovšem rozhodl. Je to pryč, nedá se s tím nic dělat. Třetí třetina nestačila, abychom zápas vyhráli," povzdechl si po konci střetnutí 53letý kouč.

České Budějovice vstřelily spornou druhou branku. Vzali jste si trenérskou výzvu…

Mysleli jsme si, že náš gólman v důsledku srážky se soupeřem nemohl chytat. Situace byla posouzena, jak byla, padl z toho gól – puk i s hráčem skončil za brankovou čárou. Na to se však nevymlouváme. Měli jsme dost příležitostí na to, abychom branky dali.

Je pro vás tato prohra horší, než kdyby výsledek skončil jednoznačnějším rozdílem jako proti Kometě Brno?

Vybírat mezi dvěma špatnými bych nechtěl, takto se hodnotit nedá. Obojí je špatné. Měli jsme odčinit porážku na Kometě. Hodně nás sráží, když nedáme branku v době, kdy zápas je ještě rozjetý…Tlak na hráče je takový, že sebevědomí tam není.

Předkolo play-off je hodně vzdálené. Jakou motivaci hledáte do zbytku základní části?

Vždy máme nějakou motivaci. Musíme najít důvod, proč být úspěšní. Žádný zápas nevypustíme, budeme se snažit, aby následující byly lepší než poslední dva.

Celkově nás potkal zvláštní výpadek. V Hradci jsme odehráli dobrý zápas, prohráli jsme 0:1, následně jsme zvládli domácí utkání s Boleslaví - bylo tam vše, co od hráčů očekáváme. Poté jsme předvedli špatný a nepochopitelný výkon na Kometě.