Vynechal už 11 zápasů ze 40, tedy téměř čtvrtinu dosavadního ročníku Chance ligy. Po zranění se do toho dostával pomaleji. „Sezona je pro mě těžší. Je ovšem důležité z toho vymáčknout co nejvíce. Rozhodují konce, na to se nyní chci soustředit," hledí už pouze dopředu.

K Beranům přicházel jako velká posila. Ještě aby ne. V loňském ročníku základní části druhé nejvyšší soutěže zapsal ve 42 zápasech 14 gólů a 33 asistencí. Činil se také v bojích o udržení, rovněž v nich měl více než bod na zápas.

Očekávání však dosud nenaplnil. Minimálně co se týče bodového příspěvku. Před sobotním zápasem vstřelil pouze jediný gól, na dalších devět přihrál. „Nějaké šance jsem měl. Když vám to tam nespadne, nevěříte si tolik. Sebevědomí pak jde v dalším zápase dolů. V hokeji rozhoduje právě hlava. Říká se, že dělá dost, zapracovalo to i u mě. Doufám, že na tento večer navážu a v hlavě se mi uleví," přeje si zkušený útočník.

Hokejoví Berani jsou znovu na příčkách zajišťující předkolo play-off.
Obrat a třetí výhra v řadě! Berani se vrátili na příčky předkola play-off

Navazovat má na co. Proti Kozlům zkraje třetí třetiny vstřelil důležitou vyrovnávací branku, v početní převaze nahrál na vítězný gól Gagovi. Skvělý individuální večer dovršil při třetí brance, kdy jeho parťáka z útoku Kratochvíla zaskočil skokem pod nohy domácí brankář Soukup, důrazný Kindl však přiletěl v pravý čas. Dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě.

Všechny góly padly právě díky šumperskému rodákovi. „Celkově jsme nehráli špatně, ve druhé třetině jsme domácí přehrávali. Vypracovali jsme si tam dost šancí, dokonce jsme před sebou měli prázdnou branku," poukázal na souhru jeho útoku a přesnou přihrávku Sedláka před Kratochvíla, který ovšem neskóroval. „Bohužel brzy na to jsme však dostali gól z brejku. Hodně nám pomohla vyrovnávací branka na začátku třetí třetiny. Dalo nám to potřebné sebevědomí, které nám sem tam chybí,“ pronesl Kindl.

Sobotní boj o předkolo play-off si nenechala ujít ani početná skupina zlínských fanoušků, která Beranům vytvořila domácí kulisu. Přes její fandění téměř nešla slyšet podpora publika Kozlů. „Fanoušci byli neskuteční! Vytvořili zde velkou atmosféru, bylo to, jako bychom hráli doma. Fandili velice dobře. Navíc byli blízko naší střídačce, což nás hodně podporovalo,“ smekl před sektorem ševců.

Zdeněk Sedlák starší.
Nerad prohrávám! zdůrazňuje Sedlák starší. Vypráví o vztahu otec–syn

Ševci mají na kontě osm parádních hokejových dnů – po zasloužené domácí výhře nad Frýdkem-Místkem a vybojovaném vítězství na ledě první Poruby nyní zdolali Kolín. Vůbec poprvé v sezoně tak urvali devět bodů za sebou.

Ve středečním domácím střetnutí proti poslednímu Šumperku budou bojovat o čtvrtou výhru v řadě, což se jim v tomto ročníku Chance ligy podařilo pouze dvakrát. Ani jednou však nezvítězili pětkrát za sebou. „Na svoji straně máme momentum naší práce, nesmíme to zahodit. Sérii můžeme udělat delší, musíme však do toho chodit pokorně, ale se správným sebevědomím,“ uzavřel hrdina sobotního večera Denis Kindl.

Nejbližší zápas proti Drakům startuje tradičně ve středu v 17.30 hodin. Berani hned o tři dny později přivítají Duklu Jihlava, která po devíti porážkách z posledních deseti zápasů Chance ligy spadla až na 12. příčku druhé nejvyšší soutěže.